Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlépe umí načepovat pivo studenti z Opavy

  • Opava,

Studenti středních hotelové školy v Opavě soutěžili v čepování piva.Nejprve se utkali ve školním kole. Trojice nejlepších pak jako tým postoupila do kola krajského.A vedlo se jim opravdu skvěle: mezi devíti družstvy dokázali na porotu udělat nejlepší dojem.

Zlatý mok stéká do vlhké sklenice pod úhlem 45 stupňů a vytváří bohatou pěnu – to je jednoduchý popis, jak se  správně čepuje pivo. Ovšem tak jednoduché to není:

Navíc, když vás  přísným okem sleduje porota. Studenty opavské Střední školy hotelnictví a služeb to ale nevyvedlo z míry. V rámci praxe nebo i brigády se snažili čepování piva co nejlépe natrénovat a teď utkali ve školním kole soutěže Zlatovar cup.  Ale nešlo jen o pivo ve sklenici.

„Pro nás je nejdůležitější osobní příprava – vzhled studentů, výčepních. Osobní připravenost pracoviště. A potom výška pěny, hustoty pěny. A servis,“ připomíná předsedkyně poroty Ludmila Černínová.

Na přípravu dvou půl litrových sklenic piva měli soutěžící 3 minuty. Někdo využil plný časový limit, jiný měl hotovo mnohem dřív. Porota pak hodnotila tu podařenější sklenici.

Tři nejlepší výčepní se poté utkali jako jeden tým s ostatními soutěžícími v krajském kole. Za opavskou hotelovou školu to byla  Iveta Urbášková, Lucie Ambrožová a Lukáš Hudeček.  

 „Správně načepované pivo by mělo být s mírou , s láskou a dostatečnou čistotou a kvalitou piva,“ připomínal Jiří Vizauer, jeden z organizátorů soutěže.

To všechno se povedlo domácí Ivetě Urbáškové, která si kromě týmového titulu odnesla navíc i ocenění pro nejlepšího výčepního v kraji.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail