Nejlépe umí načepovat pivo studenti z Opavy

  • 13. března 2019,
  • 14:42,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Studenti středních hotelové školy v Opavě soutěžili v čepování piva.Nejprve se utkali ve školním kole. Trojice nejlepších pak jako tým postoupila do kola krajského.A vedlo se jim opravdu skvěle: mezi devíti družstvy dokázali na porotu udělat nejlepší dojem.

Reklama

Zlatý mok stéká do vlhké sklenice pod úhlem 45 stupňů a vytváří bohatou pěnu – to je jednoduchý popis, jak se  správně čepuje pivo. Ovšem tak jednoduché to není:

Navíc, když vás  přísným okem sleduje porota. Studenty opavské Střední školy hotelnictví a služeb to ale nevyvedlo z míry. V rámci praxe nebo i brigády se snažili čepování piva co nejlépe natrénovat a teď utkali ve školním kole soutěže Zlatovar cup.  Ale nešlo jen o pivo ve sklenici.

„Pro nás je nejdůležitější osobní příprava – vzhled studentů, výčepních. Osobní připravenost pracoviště. A potom výška pěny, hustoty pěny. A servis,“ připomíná předsedkyně poroty Ludmila Černínová.

Na přípravu dvou půl litrových sklenic piva měli soutěžící 3 minuty. Někdo využil plný časový limit, jiný měl hotovo mnohem dřív. Porota pak hodnotila tu podařenější sklenici.

Tři nejlepší výčepní se poté utkali jako jeden tým s ostatními soutěžícími v krajském kole. Za opavskou hotelovou školu to byla  Iveta Urbášková, Lucie Ambrožová a Lukáš Hudeček.  

 „Správně načepované pivo by mělo být s mírou , s láskou a dostatečnou čistotou a kvalitou piva,“ připomínal Jiří Vizauer, jeden z organizátorů soutěže.

To všechno se povedlo domácí Ivetě Urbáškové, která si kromě týmového titulu odnesla navíc i ocenění pro nejlepšího výčepního v kraji.
Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 25.05. 22:54
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.05. 22:54
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.05. 22:54
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Slezská nemocnice v Opavě, příspěvková organizace
Opava
od 29 830 Kč do 40 000 Kč

Detail

TECHNICO Opava s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč

Detail

OPAMETAL s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu