Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cílevědomé dívce z dětského domova v Opavě se plní sen

  • Opava,

Možná, že pro vás život patnáctileté Adriany z dětského domova bude inspirací, jak si jít za svými plány. Adriana snila o rodině i taneční kariéře - obojí se jí díky shodě náhod i její vlastní píli podařilo.


Adriana Nguyenová je patnáctiletá dívka. Jejím koníčkem je už mnoho let tancování. Protože vyrůstala v dětském domově a chyběla jí rodina, tanec jí dával možnost snít o jiném světě.

„Ještě, když jsem chodila do školky, byla jsme se svou kamarádkou hrozně hyperaktivní. A tak jsme začaly s tancem,“ řekla nám.

Před dvěma lety se rozhodla, že chce tanec vystudovat. Věděla, že k tomu potřebuje lepší výsledky ve škole – tak se do toho pustila. A zároveň znásobila počet tréninkových hodin v tanečním sále.

„Když byla Adriana malá, tak bych ani neřekla, že to bude výrazný talent. Ale pořád se ten její talent zlepšoval. Začala si časem sama si tvořit. A začala tancem žít,“ svěřila se učitelka ZUŠ Hana Pinkowská.

Adriana ovládla krajskou talentovou soutěž pro děti z dětských domovů „Ukaž co umíš“. Před několika týdny uspěla v republikové soutěži Dance Star & Talent Star.

„Tady mám diplomy z mé poslední soutěže v Ostravě,kde jsem získala 1. místo a byla jsem absolutní vítěz soutěže,“ Adriana.

Svou pílí a cílevědomostí upoutala manželé Horákovy. Začali se pravidelně setkávat a Adrianu v jejích aktivitách podporovat.

„Máme ji velice rádi. A tak tak to přešlo do té rodinné pohody a my jsme se rozhodli podstoupit pěstounskou péči,“ vysvětlila Simona Horáková.

Adrianě se nakonec její sen o rodině i tanci splnil. V domě Horákových má teď své zázemí a úspěšně složila zkoušky na pražskou Konzervatoř Duncan Centre, kam se od září vydá studovat moderní tanec.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy