Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlavně nenaletět, radí policisté seniorům. Víme o nejčastějších fintách podvodníků

  • Opava,

Na krátkou návštěvu zavítali policisté za seniory, kteří žijí v domově Vila Vančurova, aby jim připomenuli pár praktických rad ohledně jejich bezpečnosti Povídání zpestřili také policejní kynologové, kteří předvedli ukázku výcviku svých psů.

Už sedm případů tzv. falešného vnuka řešili policisté na Opavsku. Jde o to, že seniorovi zavolá pachatel, který se vydává za jeho příbuzného.

„Nezřídka se setkáváme s případy že nám osoba seniorského věku oznámí, že byla v místě bydliště kontaktována neznámou osobou,která se vydávala za rodinného příbuzného a žádala finanční prostředky,“ říká mluvčí Policie ČR Opava René Černohorský.

Policisté během setkání se seniory na zahradě Domova Vila Vančurova radili, jak těmto podvodníkům nenaletět. Přidali ještě další doporučení, ohledně podomních prodejců či falešných řemeslníků. Zopakovali také, jak se chovat v silničním provozu.

„Snažíme se takto radit občanům zejména seniorského věku, aby byli obezřetní a nestali se obětí trestného činu majetkového charakteru, uvedl Černohorský.

Rady policistů prokládané hudebními čísly Lucie Zet zaujaly také kolemjdoucí. Atraktivní bylo zejména vystoupení skupiny policejních kynologů. Pes Edgar se svým pánem předvedli, jak takový výcvik v začátcích vypadá.

„Je to mladý pejsek, se kterým jsme udělali ukázku výcviku v raném věku služebního psa, kdy výcvik probíhá formou hry,“ popsal

Michal Manderla, koordinátor Skupiny kynologických činností, PČR Opava

Policejní psi umí vyhledat ztracené osoby i pachatele, po kterých policie pátrá. Podezřelé osoby dokáží zadržet a pohlídat do té doby, než jim policisté nasadí želízka.

Na závěr policisté rozdali seniorům drobné dárky v podobě audio knihy Černá kronika, která shrnuje případy, které se opravdu staly.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy