Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

11 premiérových titulů a hostující režisér Kokotek. Co nabídne v nové sezóně Slezské divadlo?

  • Opava,

Příprava na novou divadelní sezónu je v plném proudu. Jeviště Slezského divadla ožilo hereckými zkouškami, švadleny se pustily do šití kostýmů pro nová představení, chystají se kulisy. Publikum se může těšit na 11 premiérových titulů.

Činohra, opera, opereta i tanec se prolnou začínající divadelní sezónou. Do zkoušení se už dávno pustil hostující režisér Bogdan Kokotek, který na 15. září chystá premiéru představení amerického dramatika Thortona Wildera – Naše městečko.

„Jsme asi v polovině zkoušení. Máme za sebou první aranžované zkoušky a teď to dolaďujeme... jestli nám to funguje také na scéně,“ usmívá se režisér Bogdan Kokotek, šéf činohry Těšínského divadla, který si do Opavy odskočil nazkoušet tento titul.

V pilné práci je také rekvizitářka, která chystá dort a narozeninový dárek, který se za chvíli objeví na scéně. Technici jsou připraveni v mžiku přestavět scénu.

Text soustředěně sleduje nápověda a také inspicient - profese pro diváka sice neviditelné, ovšem pro práci herců zcela zásadní. V krejčovnách se rozezněly šicí stroje. Švadleny tady připravují kostýmy pro pro herce, kteří se chystají na letošní první premiéru. Lenka Wiwegerová jich se svým týme během následujících deseti měsíců připraví víc jak stovku. Připraveno je totiž 11 premiér. A také jedno překvapení: Haydnovo Oratorium Stvoření světa, na kterém se budou podílet mladí zpěváci nejen z našeho regionu, ale také z Itálie, Řecka a Rumunska.

„Smyslem celého grantu je vtáhnout do operního divadla děti a mládež,“ sdělil nám ředitel Slezského divadla Ilja Racek.

V plném proudu je i předprodej divadelního abonmá. Letos s novinkou pro seniory a invalidy, kteří si mohou koupit předplatné s 50% slevou.

„Předplatné prodáváme už od května. Postupně se hlásí předplatitelé stávající i nováčci. V současné době máme asi 2000 předplatitelů,“ počítá pokladní Zdeňka Vanderová.

Ještě než reflektory ozáří jeviště s první letošní premiérou, můžete si vychutnat Slavnostní zahájení letošní sezóny na náměstí před Slezským divadlem 14. září od 17,00 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy