Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlavolamy i Člověče, nezlob se. Opavský festival her zavítal do města opět po roce

  • Opava,

Sychravé podzimní počasí a krátké dny – to je čas, který svědčí deskovým hrám. Inspiraci přinesl festival, který představil desítky her i hlavolamů, které si návštěvníci mohli vyzkoušet. K dispozici tady byly novinky i klasika v podobě šachů či Člověče, nezlob se.

Na Festivalu deskových her a hlavolamů se už po čtvrté sešli všichni, kdo si rádi hrají bez ohledu na věk. Klub deskových her Pajdulák nabídl veřejnosti víc jak stovku her, které si návštěvníci festivalu mohli vyzkoušet. Asistenti pomohli  s výběrem. A pak také trpělivě vysvětlovali pravidla.

„Přišli jsme si s dětmi zahrát hry, které neznáme. A také jsme je chtěli odtrhnout od počítače,“ usmívali se rodiče dvou školáků zabraných do hry.

Návštěvníci festivalu seděli soustředěně nad plány her. Někdo se přišel jen tak pobavit. Někdo třeba vyzkoušet hru ještě předtím, než si ji koupí. Nabídka v obchodech je totiž široká. Hráči si mohou vybrat, zda chtějí rozvíjet  třeba paměť, logické uvažování nebo strategické myšlení.

„Chceme trochu i šířit osvětu. Protože pořád pro spoustu lidí deskovky končí u monopolů či dostihů a sázek. Což je škoda, protože vycházejí stále lepší tituly,“ říká organizátor akce Jakub Šotola, který píše pro web zatrolenehry.cz.

Své místo na festivalu měl i tento dřevěný hrad k procvičování postřehu a paměti. Na rozdíl od průmyslově vyráběných her si tuto skládačku sám vymyslel i zhotovil Milan Lamka. Papírovou a později dřevěná verze hry zabavily už desítky dětí.

Kromě klasických šachů, piškvorek nebo domina si mohli návštěvníci vyzkoušet třeba příběhovou hru, kde je důležitým pomocníkem i mobilní telefon či tablet. Děti ale mnohdy dávaly přednost jednoduchým, roky prověřeným hrám. Jen v moderní variantě.

K dispozici tady byly také hlavolamy nebo větší hry, jako magnetický fotbal a hokej či labyrint.  


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků