Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánočně vyzdobený trolejbus v centru Opavy

  • Opava,

Atmosféru nacházejících vánočních svátků připomněl vyzdobený trolejbus, který výjimečně zastavil uprostřed Dolního náměstí. A přivezl s sebou cimbálovou muziku, divadelní pohádku nebo koncertní představení. Nechyběl, samozřejmě, ani stromeček s dárky.

Parciální trolejbus nezastavil, jako obvykle na zastávce, ale přímo uprostřed Vánočního trhu na Dolním náměstí. Zaměstnanci opavského dopravního podniku jej na tuto jízdu slavnostně vyzdobili.
"Chtěli jsme nějaké přírodní zdobení, tak jsme na trolejbus připevnili větvičky. A takto jsme vyjeli na Dolní náměstí," říká Dagmar Mrázková z opavského dopravního podniku.
Moderní vůz přivezl hned přivezl program pro malé i velké. Fungoval jaké malá scéna, na které se hrálo divadlo i muzicírovalo. Lidé se mohli na chvíli zastavit a nasát trochu slavnostní atmosféry. Z trolejbusu na Dolním náměstí vystoupil a zahrál také opavský pianista Dominik Fajkus.
"Dnes jsem si poprvé vyzkoušel, jaké je to hrát na piáno v rukavičkách. Jde to, což je pozitivní. Hlavně se dobře dělají skluzy po klaviatuře nahoru a dolů, usmíval se pianista.
Členové divadelního souboru Štěkadlo ze Střediska volného času  si připravili pohádku O zamilovaném čertovi, která pobavila malé i velké. Uvnitř trolejbusu stál malý stromek obložený dárky. Kdo nezlobil, mohl si jeden vzít. Balící papír ukrýval knížku nebo omalovánky.
„Máme tam dárečky zabalené, nějaké mlsky, perníčky. Je to hlavně pro děti,“ doplnil jeden z organizátorů akce Michal Gilík z MDPO.
Kdo si chtěl v předvánočním shonu alespoň trochu oddychnout, mohl si zazpívat spolu s cimbálovou muzikou Vedrovci,
"Hráli jsme tentokrát hodně koled. A na závěr bude „Narodil se Kristus pán.“
Touto koledou většinou končí veškeré mše a veškeré oslavy Vánoc. Je to jedna z nejkrásnějších koled, kterou máme všichni rádi," prozradil primáš cimbálové muziky Vedrovci Radim Vedra.
A když se rozzářil nádherně nazdobený trolejbus do tmy, nebylo pochyb, že Vánoce jsou už skutečně tady…

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků