Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umění vraždy – thriller na jevišti Slezského divadla

  • Opava,

Letošní první premiéra, kterou připravilo Slezské divadlo, udrží diváky po dvě hodiny v napětí. Thriller Umění vraždy současného amerického dramatika Joe DiPietra ukáže, jak mocná může být touha po úspěchu.

Vcelku jednoduchá scéna a komorní obsazení čtyř herců postačí k tomu, aby diváka během představení mrazilo v zádech. I když občas situaci zlehčí humor. Dramatik Joe DiPietro už dobyl Broadway, teď baví svým Umění vraždy také diváky v Opavě.
„Tak doufám, že se divákům bude líbit nejen zápletka, ale i nečekané rozuzlení, “ dodává dramaturgyně Slezského divadla Alice Olmová.
Příběh se odehrává v domě excentrických umělců Annie a Jacka, kteří si pozvou na návštěvu svého agenta. Pak se rozjíždí kolotoč scén, ve kterém malířova žena i agent usilují o Jackův život. Režisér Jiří Seydler se snažil dát hercům dostatek prostoru pro jejich nápady:
Herci pouze neplní počet kroků, neplní počet replik, neplní intonace, ale vlastně do toho pouští svůj vlastní názor svou vlastní fantazii,“ říká.
Malíř Jack tráví spoustu času ve své relaxační vaně. A tak se jeho představitel Jakub Stránský musel notnou část představení krčit v této speciálně vyrobené rekvizitě.
„Je tam člověk zavřený ve tmě a relaxuje ve vodě, tak proto to má to víko,“ vysvětluje fungování této prapodivné věci.
Trojici zkušených opavských herců doplnila studentka Janáčkovy konzervatoře Andrea Zatloukalová, která se nově stala posilou činoherního souboru Slezského divadla. Zahrála si nenápadnou služebnou Kate, která však má veškeré dění v domě svých zaměstnavatelů pod kontrolou.
„Ta postava Kate je v druhé části klíčová,“ usmívá se mladá herečka.
Umění vraždy má vše, co má správná divadelní inscenace mít: spád, humor, napětí i momenty překvapení. Komediální detektivní thriller o touze po úspěchu, které nestojí v cestě ani smrt, uvede v repríze Slezské divadlo například 5. února.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční a.s. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

AGROZEA, spol. s r. o.- pracoviště: Hlučín kravín - za tratí
Hlučín
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 25 000 Kč/měsíc

Detail