Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní odvolali z funkce ředitele ZŠ Otické v Opavě

  • Opava,

Opavští radní odvolali z funkce ředitele Základní školy na Otické ulici. Podle výsledků kontroly ve škole chyběl majetek za víc jak 100 000 korun a ředitel měl také špatně hospodařit s penězi. Jiří Kupčík s tím ale nesouhlasí a chce se bránit právní cestou.

Jiří Kupčík stál v čele Základní školy Otická od roku 2004 do konce uplynulého měsíce. Na základě výsledků kontroly, kterou provedl zřizovatel školy, opavský magistrát, byl ze své funkce odvolán.
"Pro vedení města i celou radu byla zjištěná pochybení tak závažná, že rada jednomyslně rozhodla o odvolání pana ředitele z funkce,“ řekl primátor Tomáš Navrátil (ANO).
Úředníci kontrolovali hospodaření a provoz školy od října loňského roku. A našli hned několik nesrovnalostí.
"Porušení právních předpisů při správě movitého a nemovitého majetku svěřeného organizací ze strany zřizovatele. Dále byly zjištěny nedostatky při správě veřejných financí," vyjmenovává Pavla Rucká, vedoucí odd. kontroly opavského magistrátu.
Kontroloři totiž nedohledali majetek za víc jak 100 000 korun. Jedná se především o sportovní náčiní. A našli také chyby ve spravování peněz vybíraných od rodičů žáků školy. Nebo dluhy za pronájem tělocvičny. Na některá pochybení upozorňovala i předchozí kontrola z roku 2016. . Ve zprávě jsou zmiňovány také některé nedostatky z dřívější zprávy České školní inspekce, které se týkaly třeba absence pozice zástupce ředitele nebo nesrovnalostí v učebním plánu. Odvolaný ředitel s tím ale nesouhlasí.
„Jediné, co k tomu chci říct je, že využiji právní možnosti, které mám. To je všechno,“ sdělil odvolaný ředitel Jiří Kupčík.
Za Kupčíkem stojí většina zaměstnanců školy. Vyjádřili to také v dopise primátorovi. Na listině ale chybí podpis bývalé zástupkyně ředitele pro 1. stupeň, která měla údajně zřizovateli základní školy, tedy opavskému magistrátu, adresovat stížnost na svého nadřízeného.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy