Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ a ZŠ pro děti, jejichž rodiče musí zůstat v práci

  • Opava,

Opavský magistrát, jako zřizovatel mateřských a základních škol, určil ty, které zůstanou otevřené. Navštěvovat je mohou děti pracovníků integrovaného záchranného systému a služeb, kteří musí zůstat v práci. Ostatní žáci budou i nadále komunikovat se svými vyučujícími on line.

Poté, co školy zůstaly zavřené, se šiřitelem vzdělání stalo internetové připojení.  Díky němu teď učitelé komunikují na většině škol se svými žáky. Zadávají jim učivo k procvičování, posílají jim zajímavé odkazy, které mohou v pochopení látky pomoci. A mohou také prověřit, zda školáci probírané učivo zvládli.

 „Naši žáci jsou zvyklí využívat systém Moodle. Proto jsme toho využili zejm. pro žáky na II. stupni. Učitelé jim zadávají úlohy na každý den, které oni vyřeší, odevzdají zpátky, učitel jim to opraví,“ říká učitel matematiky Rostislav Salamon  z opavské  ZŠ Edvarda Beneše.

Od tohoto týdne se ale Základní škola Edvarda Beneše znovu otevře, a to pro děti rodičů, kteří musí zůstat v práci. Učitelé i vychovatelé se o ně budou starat od 8 do 17 hodin. Nepůjde ale o klasickou školní výuku. Děti se tady budou dozvídat informace spíš zábavnou formou. A v omezeném počtu.

„Bylo řečeno vládou, že by to měla být skupina 15 dětí. Já jsem požádala magistrát, že by se mi to více líbilo po 10. Protože tady ty prostory jsou,“ popsala chystaný projekt ředitelka školy Simona Horáková.

Jednotlivé skupiny dětí  se nebudou v areálu školy potkávat. Podobně by tomu mělo být také ve čtyřech mateřských školách, které zůstanou otevřeny pro děti zdravotníků, hasičů, policistů, strážníků, či pracovníků ve službách.Otevřená školní zařízení v Opavě:

MŠ:  Otická (2 třídy), Edvarda Beneše (6 tříd), Olomoucká (4 třídy), Riegrova (3 třídy).

Edvarda Beneše

*   pro děti zdravotníků, policistů, hasičů, pracovníků v potravinářství, lékárnách, optikách, obchodech s potravinami a v drogeriích 
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Active Colour s.r.o. - pracoviště okolí Opava
Opava
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků