Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový babybox ve Slezské nemocnici zachránil další dítě

  • Opava,

Druhé dítě v letošním roce zachránil nejnovější typ babyboxu, který před několika měsíci nahradil ve Slezské nemocnici v Opavě původní schránku (ta zachránila pět dětí). Čerstvě narozenou holčičku neznámá osoba odložila do schránky v pátek 20. března ráno v 05:38. Lékař se sestrou byli u děťátka během chviličky.

„Našli jsme úplně čerstvě narozenou holčičku ještě s placentou, zabalenou do černé mikiny. Holčička byla mírně podchlazená, ale po první kontrole to vypadá, že bude zcela zdravá. Váží 3858 gramů,“ sdělil
primář Dětského oddělení MUDr. Dalibor Hudec, MBA. Nyní je děťátko na jednotce intenzivní péče na výhřevném lůžku. O nálezu byli hned v pátek informováni pracovníci OSPOD a vedení nemocnice. „Zdravotníci navrhli holčičce prozatímní jméno Zuzanka, po sestřičce, která během několika týdnů byla dvakrát s primářem Hudcem u babyboxu (7. února u chlapečka Emila). Nová rodina dá holčičce s velkou pravděpodobností stejně vlastní jméno,“ upozornil mluvčí nemocnice Jiří Krušina. Ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ing. Karel Siebert, MBA je rád, že babybox, na který významnou měrou přispěl zřizovatel nemocnice Moravskoslezský kraj, zachránil v krátké době život druhému dítěti. „Je pro mne překvapením, že se alarm babyboxu ozval našim zdravotníkům podruhé v tak krátké době. Schránka opět splnila svůj účel a zachránila další život. Naší nejmenší pacientce přeji do života hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky,“ uvedl ředitel Karel Siebert.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků