Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská nemocnice chystá další laboratoř pro COVID-19

  • Opava,

Laboratoř Slezské nemocnice v Opavě má za sebou zkušební provoz testování vzorků na COVID – 19. Nyní jich zde denně vyhodnocují 100. A také chystají otevření dalšího pracoviště.

V laboratoři Slezské nemocnice vzniklo speciální pracoviště pro testování vzorků na koronavirovou infekci. Po několika dnech zkušebního provozu nyní laboranti vyhodnocují denně stovku odebraných vzorků z nosu, krku či nosohltanu.

„Zatím máme dvanáctky, od 7 do 19 hodin, ale samozřejmě jsme připraveni na dvousměnný i třísměnný provoz, pokud to bude nutné,“ říká laborantka Iva Hamplová.

Laboratoř zpracovává vzorky z opavské a krnovské nemocnice. Šestičlenný tým připraví výsledky za šest hodin. Nyní se chystá další izolační laboratoř, která zdvojnásobí počet vyhodnocovaných odběrů.

 „Tím pádem se celý proces urychlí minimálně o hodinu a budeme i schopni navýšit i kapacitu až na 200 vzorků denně,“ doplnila laborantka.

Slezská nemocnice má první hospitalizované v souvislosti s koronavirovým onemocněním.

 „Máme na infekčním oddělení hospitalizováno 5 suspektních pacientů a 1 pacienta s COVID -19. Všem pacientům se daří dobře a jsou zatím mimo ohrožení života,“ řekl ředitel nemocnice Karel Siebert.

Kapacita infekčního oddělení je 50 lůžek a prozatím dostačuje. Pokud se situace změní, mohou být někteří pacienti přesunuti na jiná oddělení v nemocnici.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Active Colour s.r.o. - pracoviště okolí Opava
Opava
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků