Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská nemocnice chystá další laboratoř pro COVID-19

  • Opava,

Laboratoř Slezské nemocnice v Opavě má za sebou zkušební provoz testování vzorků na COVID – 19. Nyní jich zde denně vyhodnocují 100. A také chystají otevření dalšího pracoviště.

V laboratoři Slezské nemocnice vzniklo speciální pracoviště pro testování vzorků na koronavirovou infekci. Po několika dnech zkušebního provozu nyní laboranti vyhodnocují denně stovku odebraných vzorků z nosu, krku či nosohltanu.

„Zatím máme dvanáctky, od 7 do 19 hodin, ale samozřejmě jsme připraveni na dvousměnný i třísměnný provoz, pokud to bude nutné,“ říká laborantka Iva Hamplová.

Laboratoř zpracovává vzorky z opavské a krnovské nemocnice. Šestičlenný tým připraví výsledky za šest hodin. Nyní se chystá další izolační laboratoř, která zdvojnásobí počet vyhodnocovaných odběrů.

 „Tím pádem se celý proces urychlí minimálně o hodinu a budeme i schopni navýšit i kapacitu až na 200 vzorků denně,“ doplnila laborantka.

Slezská nemocnice má první hospitalizované v souvislosti s koronavirovým onemocněním.

 „Máme na infekčním oddělení hospitalizováno 5 suspektních pacientů a 1 pacienta s COVID -19. Všem pacientům se daří dobře a jsou zatím mimo ohrožení života,“ řekl ředitel nemocnice Karel Siebert.

Kapacita infekčního oddělení je 50 lůžek a prozatím dostačuje. Pokud se situace změní, mohou být někteří pacienti přesunuti na jiná oddělení v nemocnici.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


A.G.J. - chráněná dílna s.r.o. - Vlakové nádraží Kravaře
Kravaře
od 3 800 do 4 150 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail