Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Setkání s rodinou po skype - tak řeší zákaz návštěv ve Slezské nemocnici

  • Opava,

Od února jsou ve Slezské nemocnici v Opavě zakázány návštěvy pacientů. Nejprve kvůli chřipce, poté kvůli onemocnění COVID-19. A tak zdejší sestry přemýšlely, jak lidem, kteří jsou tady delší čas hospitalizovaní, kontakt se svými blízkými zprostředkovat. Díky skype rozhovorům se teď mohou se svou rodinou nejen slyšet, ale také vidět.

Před měsícem uzavřela koronavirová infekce pro návštěvy všechny nemocnice. Pacienti hospitalizovaní ve Slezské nemocnici se ale museli obejít bez svých blízkých už od února.

„Jsme zavřeni druhý měsíc, zákaz návštěv kvůli COVID – 19 navázal na předchozí uzavření nemocnice pro návštěvníky kvůli období chřipky,“ potvrdila primářka, geriatrického a doléčovacího odd. Ingrid Rýznarová,

Zvlášť pro lidi, kteří musí v nemocnici trávit delší čas, je velmi těžké být bez kontaktu se svou rodinou. A tak sestru Janu Kremserovou napadlo propojit je skrz aplikaci pro videohovory: „ Když máme kontakt se svými blízkými a můžeme se bavit mezi sebou, přináší nám to pohodu a pro klienty i úlevu, že na ně doma myslí,“ dodala.

Na geriatrickém a doléčovacím oddělení leží pacienti po náročných operacích nebo akutních stavech a lékaři zde dohlíží na jejich rekonvalescenci. Takže doba, kdy se neviděli s rodinou, se počítá na týdny. Dlouhý čas v nemocnici si teď mohou zkrátit skypováním.

„Zapisujeme si tady, do kalendáře den, hodinu, kdy se má spojení uskutečnit, ať umíme noteabook nachystat konkrétnímu pacientovi na pokoj,“ vysvětluje vrchní sestra geriatrického a doléčovacího odd. Monika Janáčová.

Přestože mají pacienti možnost telefonických hovorů, vidět svým blízkým při rozhovoru do obličeje, je ale něco úplně jiného.

„Pro psychiku naší maminky i všech pacientů je tato možnost skvělá,“ zhodnotila nový způsob komunikace dcera jedné z pacientek Zuzana Skuplíková.

„Hlavně, že na mne myslí,“ dodala její hospitalizovaná maminka.Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků