Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvojici cyklistů srazilo na Opavsku auto, jeden byl ve vážném stavu. Řidič za volantem usnul

  • Opava,

Ve čtvrtek odpoledne byli záchranáři přivoláni k vážné nehodě poblíž Vítkova. Osobní auto tam srazilo dva cyklisty. Jednoho musel ve vážném stavu přepravit do ostravské fakultní nemocnice vrtulník a druhý skončil se středně těžkým zraněním v opavské nemocnici. Za nehodu může podle policie mikrospánek u řidiče osobního auta.

Nehoda se stala před patnáctou hodinou. Na silnici mezi Prostředním Dvorem a Vítkovem našli záchranáři devětatřicetiletého vážně zraněného cyklistu, který po nárazu přeletěl přes kapotu a přední sklo auta a vzápětí dopadl na zem a druhého těžce zraněného sedmnáctiletého cyklistu. Po nárazu bylo kolo staršího cyklisty odhozeno na kolo mladíka, který jel před ním.

"Starší muž utrpěl poranění páteře, pánve a dolní končetiny. Musel být zajištěn pánevním pásem, uložen do vakuové matrace, záchranáři podali léky a infuzní roztoky. Druhý cyklista utrpěl středně těžké poranění horní a dolní končetiny," informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.  Staršího muže transportoval vrtulník do ostravské fakultní nemocnice a mladíka přepravila sanitka do Slezské nemocnice v Opavě.

Na vině bude podle policie mikrospánek u řidiče osobního auta. "47letý muž z Opavska podle jeho sdělení s největší pravděpodobností chvilkově usnul, na poslední chvíli před sebou zaregistroval při pravém okraji komunikace dva jedoucí cyklisty, rychlou reakcí se jim chtěl vyhnout, strhl řízení vlevo, ale střetu s jedním z cyklistů již nezabránil," řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Nikdo z účastníků nenadýchal, ani neměl pozitivní test na drogy. Škoda byla odhadnuta na 310 tisíc korun. Řidiči teď hrozí obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Policie zároveň hledá svědky nehody, kteří se mohou obrátit na linku 158.

Nahlásit chybu


K tématu