Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvojici cyklistů srazilo na Opavsku auto, jeden byl ve vážném stavu. Řidič za volantem usnul

  • Opava,

Ve čtvrtek odpoledne byli záchranáři přivoláni k vážné nehodě poblíž Vítkova. Osobní auto tam srazilo dva cyklisty. Jednoho musel ve vážném stavu přepravit do ostravské fakultní nemocnice vrtulník a druhý skončil se středně těžkým zraněním v opavské nemocnici. Za nehodu může podle policie mikrospánek u řidiče osobního auta.

Nehoda se stala před patnáctou hodinou. Na silnici mezi Prostředním Dvorem a Vítkovem našli záchranáři devětatřicetiletého vážně zraněného cyklistu, který po nárazu přeletěl přes kapotu a přední sklo auta a vzápětí dopadl na zem a druhého těžce zraněného sedmnáctiletého cyklistu. Po nárazu bylo kolo staršího cyklisty odhozeno na kolo mladíka, který jel před ním.

"Starší muž utrpěl poranění páteře, pánve a dolní končetiny. Musel být zajištěn pánevním pásem, uložen do vakuové matrace, záchranáři podali léky a infuzní roztoky. Druhý cyklista utrpěl středně těžké poranění horní a dolní končetiny," informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.  Staršího muže transportoval vrtulník do ostravské fakultní nemocnice a mladíka přepravila sanitka do Slezské nemocnice v Opavě.

Na vině bude podle policie mikrospánek u řidiče osobního auta. "47letý muž z Opavska podle jeho sdělení s největší pravděpodobností chvilkově usnul, na poslední chvíli před sebou zaregistroval při pravém okraji komunikace dva jedoucí cyklisty, rychlou reakcí se jim chtěl vyhnout, strhl řízení vlevo, ale střetu s jedním z cyklistů již nezabránil," řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Nikdo z účastníků nenadýchal, ani neměl pozitivní test na drogy. Škoda byla odhadnuta na 310 tisíc korun. Řidiči teď hrozí obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Policie zároveň hledá svědky nehody, kteří se mohou obrátit na linku 158.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Libor Pindur, pracoviště
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Krzywoň s.r.o. - staveniště
Opava
od 120 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků