Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nákaza COVID-19 ve Slezské nemocnici zastavena, obnovuje se běžný provoz

  • Opava,

​Šíření nákazy koronavirem se mezi zdravotníky ve Slezské nemocnici zastavilo. Už tři týdny tady nepřibyl nikdo pozitivní. Uzdravení zaměstnanci se začínají opět vracet do práce. Obnovuje se také běžný provoz a s ním i operativa.

Koronovirus se mezi zaměstnanci Slezské nemocnice objevil na začátku dubna. Postupně jich onemocnělo 27 a další tři desítky zůstaly v karanténě. Neurologické oddělení muselo být na dva týdny úplně uzavřené. Provoz chirurgie byl omezený. Teď se zdravotníci začínají vracet do práce.

„Vzhledem k tomu, že se rozjíždí všechna oddělení a vrací se do původního stavu, tak se snažíme, aby i personál na odděleních byl zajištěn tak, aby péče byla komplexní. Pomáhá nám v tom i Slezská univerzita se svými studenty,“ říká náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Hana Hozová.

V souvislosti s příznivým vývojem epidemiologické situace se znovu začnou provádět operace, které byly v minulých dvou měsících výrazně omezené.

„Od příštího týdne zahajujeme operativu. Začínáme těmi nejdůležitějších výkony, většinou jsou onkologického charakteru. Následně se budeme postupně rozšiřovat na ortopedii, urologii, chirurgii a k dalším oborům,“ doplnil ředitel nemocnice Karel Siebert.

Provoz nemocnice ale ještě zcela obnovený nebude. Stále zde zůstávají vyčleněná záložní lůžka i personál pro pacienty s COVID-19. Tato speciální jednotka ale doposud

nemusela být otevřená. Prozatím dostačuje kapacita infekčního oddělení, kterým od března prošlo 25 pacientů s koronavirem. Aktuálně se jich tady léčí 5. Dva z nich jsou ve vážném stavu na plicní ventilaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy