Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci I. stupně usednou znovu do lavic. Školky jsou už také připravené

  • Opava,

Po deváťácích se brzy budou moci do školních lavic vrátit také žáci I. stupně základních škol. Znovu budou otevřeny i mateřské školy. Všechna zařízení se teď připravují na provoz ve zvláštním režimu.

Hned po vstupu do budovy si rodiče i děti vydesinfikují ruce. Dítě si může sundat roušku a odložit ji do igelitového sáčku,“ popisuje „vstupní procedury do školky ředitelka opavské MŠ Šrámkova Sylvie Graf.

Takováto opatření předepisuje metodický plán vydaný ministerstvem školství. Ve třídách děti roušku mít nemusí. Učitelé mají k dispozici roušky a štíty. Jejich použití ale není povinné. Desifekcí několikrát za den projdou třeba kliky, stoly nebo umyvadla.

„Od 25.5. otevřou všechny mateřské školy a všechny základní školy, samozřejmě hovořím o I.stupni,“ doplnila vedoucí odb. školství opavského magistrátu Andrea Štenclová.

K docházce do základních škol přihlásili rodiče předběžně 2/3 dětí. Počty se neustále mění. Jasno bude nejspíš až 25. května, kdy děti do lavic po dvouměsíční pauze usednout. Připraveno bude dostatečné množství tříd tak, aby v jedné skupině mohlo být nejvíce 15 žáků. Rozmístěné budou v různých traktech školy tak, aby se děti nepotkávaly.

„Nástup do školy bude rozfázovaný. Děti budou chodit od 8 – 9 hodin. A budou se míjet včetně nástupu i přestávek,“ upřesňuje ředitelka ZŠ E. Beneše v Opavě Simona Horáková.

Základní škola Edvarda Beneše v Opavě má vše připraveno. Už v době karantény totiž zajišťovala výuku pro děti, jejichž rodiče s nimi nemohli zůstat doma.

Většina škol nemá problém se zajištěním pedagogů. Ti, kteří kvůli zdravotnímu riziku nenastoupí, budou pokračovat v distatnčním vyučování žáků z domu. Ochranné pomůcky i desinfekci poskytl školám jejich zřizovatel, tedy město. A je jich dostatek.

„Plánujeme plošnou desinfekci našich školských zařízení, ještě předtím, než školy začnou,“ sdělila náměstkyně primátora Opavy Hana Brňáková (Pirátská strana).

Ve třídách se chystají lavice tak, aby byly od sebe vzdálené 1,5 metru a žáci budou sedět po jednom. Přestávky, ale i některé vyučovací hodiny, budou trávit podle hygienických nařízení venku.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy