Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstské autobusy se mají kde otáčet a obyvatelé Opavy – Kylešovic mají klid

  • Opava,

Obyvatele Opavy-Kylešovic už neobtěžují stovky autobusů, které se sem denně jezdily otáčet. Město poskytlo provozovateli příměstské dopravy na Opavsku, ČSAD Vsetín, dotaci, aby si mohl pronajmout areál i s točnou.

Jednotlivé linky začínají svou cestu u Východního nádraží. Po příjezdu do města se ale autobusy musely otočit až na 3 kilometry vzdáleném kruhovém objezdu. Na dohled je sice areál bývalého dopravce i s točnou, nicméně obě firmy se nedokázaly dohodnout na výši pronájmu. Ledy se prolomily až poté, co město pro tento účel odkleplo ČSAD Vsetín 3,5 milionovou dotaci.

Michal Jedlička (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy: „Pro nás bude návratnost hlavně ve zklidnění lokality Kylešovice, pak také úspora zplodin a prachu na území města.“
Jan Širc, provozní ředitel ČSAD Vsetín: „Uspoříme náklady i čas, který nám chyběl. A navíc máme možnost v tomto areálu i odstavovat vozidla.“ 

Nový dodavatel dopravní obslužnosti působí na Opavsku necelý rok. Ve výběrovém řízení ho vybral pro následujících 10 let kraj. Podle opozičních zastupitelů by se nemělo na zajišťování zázemí finančně podílet město.

Dalibor Halátek. člen Zastupitelstva statutárního města Opavy (Změna pro Opavu):„Toto řešení je v tuto chvíli jediné možné. Nicméně by mělo jít na vrub dopravce,“ myslí si 

Problém je v tom, že Opava nemá autobusové nádraží a tedy i místo pro otáčení vozů. Linky vyjíždějí od budovy Východního nádraží, kde není mnoho místa. Ve hře je hned několik lokalit, kde by mohl nový terminál vzniknout.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje:„Kraj nabízí pomocnou ruku. Jsme ochotni spolupracovat a podílet se také projekčně," 

Autobusové nádraží bylo dříve na Těšínské ulici. Před víc jak 10 lety ale ustoupilo stavbě obchodního centra. A cestující se museli spokojit s natěsnanými zastávkami u vlakového nádraží.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy