Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo opět vítá diváky. Neodehrané tituly uvidí na podzim

  • Opava,

Po karanténním spánku se opavské Slezské divadlo znovu vrací do života. Jeviště ožilo zkouškami, a tak se diváci mohou ještě do konce června těšit na několik převážně komponovaných představení. Tituly, které nemohly být uvedeny, pak uvidí diváci na podzim.

Těsně před premiérovým uvedením zastavil koronavirus komedii „Zítra to roztočíme, drahoušku“. Herci došli až ke generální zkoušce, ale to už věděli, že hrát pro publikum nebudou. Stejný osud postihnul také další 4 premiéry. Těšit se na většinu z nich mohou diváci až po prázdninách.

Ilja Racek, ředitel Slezského divadla v Opavě: „My jsme se rozhodli, že pro naše abonenty a diváky dohrajeme sezónu na podzim.“

Koronavirus zrušil víc jak 100 představení a způsobil Slezskému divadlu ztrátu ve výši 1,3 miliony korun. Po dvou měsíční karanténě se nyní umělci opět potkali na společných zkouškách.

Daniela Džorova Waldhans, tajemnice uměleckého provozu: "Zkoušení bylo v menším rozsahu. Spíš individuální, pokud to bylo možné během karantény."

Dominika Jandová, členka baletního souboru: „Zkoušet po té dlouhé pauze znovu je náročnější. Trochu jsme vypadli z tempa.“

Protože diváci do divadla nemohli, natočili pro ně herci seriál, ve kterém představili i místa, kam se lidé běžně nedostanou – třeba vlásenkárnu, maskérnu nebo rekvizitárnu.

Teď už návštěvníci do divadla smí. Ovšem umělci budou muset oželet plné hlediště. Kvůli hygienickým nařízením bude moci být v sále jen 120 lidí. Což je asi třetina z celkového počtu míst.

Kristýna Formánková, ved. obchodního odd.: „Diváci musí sedět ob jedno sedadlo, pokud se nejedná o rodinné příslušníky, a ob jednu řadu.“

Pandemie koronaviru zkomplikovala také dokončení divadelní sezóny, která se měla uzavřít v červnu. Mimořádně tedy bude posunuta až do konce letošního roku. A od roku 2021 se bude divadelní sezóna nově překrývat s kalendářním rokem.

Program Slezského divadla

31.5. Matiné 10,00 hod.

9.6. Strašlivé Čechy, děsná Morava 19,00 hod.

14.6. Matiné 10,00 hod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy