Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koupaliště připraveno. Provozovatel doufá, že lidé přijdou

  • Opava,

Opavské městské koupaliště je připraveno na otevření. Provozovateli ale dělají vrásky na čele protikoronavirová opatření, která se každou chvíli mění. A ve vzduchu také visí otázka, zda si návštěvníci na koupaliště vůbec cestu najdou.

Stále se měnící podnínky pro rozvolňování protikoronavirových opatření udržují provozovatele koupališť ve střehu: Aktuálně se může koupat až 500 návštěvníků. Roušku mít nemusí, pokud tedy budou dodržovat rozetupy.

Petr Mikeska, vedoucí sportovišť TS Opava: "My jsme povinni jmenovat koordinátory, kteří budou na dodržování opatření dohlížet,“ říká vedoucí sportovišť Petr Mikeska.

Sekání trávy, stříhání keřů či údržba záhonů, drobné opravy, natírání fasády a především pořádný úklid – takový je plán pro dny těsně před otevřením.

Provozovatel doufá, že si do areálu prvorepublikové plovárny lidé cestu najdou i přesto, že budou muset své chování uzpůsobit doznívajícím protikoronavirovým opatřením.

Petr Mikeska, vedoucí sportovišť TS Opava: „Myslíme si, že lidé teď budou doma, tak že by mohli na koupaliště přijít.“

Opavské koupaliště z roku 1931 je zapsáno na seznamu kulturních památek. Ve velkorysém bazénu už je napuštěná voda, kterou může moderní systém tepelných čerpadel ohřát až na 26 stupňů Celsia.

Brány koupaliště se pro návštěvníky otevírají 12. června. Letos ale musí počítat s vyšší cenou za vstupné, které se po 10 letech zdražilo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy