Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Exibičnímu závodu v centru Opavy vévodil J. Kudlička

  • Opava,

Skokani o tyči závodili přímo v centru Opavy. Na dlažebních kostkách vznikla dočasná rozběhová dráha i doskočiště. Divákům se předvedl také 12 násobný mistr České republiky a opavský rodák Jan Kudlička, který exhibiční závod s přehledem vyhrál.

Atletický cirkus – tak se jmenuje exhibiční závod ve skoku o tyči, který už po 14. mohli příznivci atletiky sledovat přímo v centru Opavy. Přestože Dolní náměstí nemá ideální parametry, podařilo se tady postavit 45 m dlouhou dřevěnou rozběhovou dráhu.

Jiří Lesák, ředitel závodu a trenér TJ Sokol Opava:

Nechali jsme to z kopce, já si myslím, že je to zajímavý.Když ten člověk běží rychleji, má větší rychlost, lépe se mu skáče.“

Lidé tak mohli sledovat závodníky z blízka. Jejich výkony na impozantním pozadí historických domů a Kostela sv. Vojtěch, byly fascinující.

návštěvník akce:

Jdu se podívat na Honzu Kudličku, jestli skočí dobře.“

Ten do Opavy zamířil přímo z plzeňského mistrovství republiky a s 12. titulem v kapse. Odchovanec zdejšího atletického klubu se od roku 2006 účastní exhibice v centrum města téměř pravidelně. Zatímco jeho soupeři zdolávali 470 cm, on se ještě rozcvičoval. A přihlížel zpovzdálí osobního rekordu domácího Jakuba Holka, byť neoficiálního. Stačilo to ovšem na 3. místo.

Jakub Holek, TJ Sokol Opava:

"Konečně je to tady po dlouhých letech! Asi dva a půl roku mi trvalo, než jsem něco takového skočil. Takže je to fajn. Jsem spokojený."

Druhý nejlepší v pořadí byl mistr Slovenska Tomáš Krajňák. Když Jan Kudlička nastoupil na pětimetrové výšce do soutěže, zůstal na rozběhové dráze sám. A mezi 11 skokany o tyči nenašel konkurenci.

Jan Kudlička, Dukla Praha:

„Jsem rád, že jsem vyhrál, a také že jsem se mohl podívat domů. Už jsem tady strašně dlouho nebyl a zítra zase mizím.“

Národní rekordman diváky na náměstí odměnil výškou 530 cm.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy