Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezský FC omladil kádr a přišel o manažera A. Grussmanna

  • Opava,

Slezský fotbalový klub zahájil po krátké přestávce novou sezónu s omlazeným týmem. Přestože liga už začala, klub stále neví, jak se postavi disciplinární komise k případu hráče nakaženého novým koronavirem. Za narušení regulérnosti soutěže hruzí klubu finanční pokuta i odebrání bodů.

Přestože už fotbalová liga začala, Opavané stále nevědí, jak jejich červencová karanténa ovlivní působení v nejvyšší soutěži. Kvůli nakaženému hráči a následným hygienickým opatřením se totiž nestihla dohrát v minulém ročníku nádstavbová skupina o záchranu. A klub se má zodpovídat z narušení regulérnosti soutěže.

Jaroslav Rovňan, ředitel Slezského FC Opava:
Jsme přesvědčeni, že verdikt bude pozitivní pro náš klub. Nejsme si vědomi jakéhokoliv pochybení.Je to dozvuk minulé sezony.

V té nové by chtěli Slezané hrát ve středu tabulky. Takový je úkol pro trenéra Radoslava Kováče, který klub převzal před koncem minulé sezóny, když okupoval poslední příčku.

Radoslav Kováč, trenér Slezský FC Opava:
„Uděláme maximum pro to, abychom nehráli do posledního kola o záchranu. Ale všechno ukáže čas. A myslím, že můžeme pomýšlet i na vyšší příčky, než jsme měli v minulé sezoně.“

K dispozici má Kováč omlazený kádr. Po odchodu zkušených hráčů jej doplnili mladíci z dorostu a divizní rezervy. Podrží je bývalý baníkovec Matěj Helešic, polský záložník Bartosz Pikul a do 1. ligy se z Dukly Praha vrací také Lukáš Holík.

Lukáš Holík,ofenzivní záložník, Slezský FC Opava:
„Věřím, že týmu mohu pomoct, protože nějaké zápasy už jsem v lize odehrál. Mám za sebou podařenou sezonu, tak se budu snažit přetavit to v Opavě do 1. ligy.


V nové sezóně se bude muset klub obejít bez sportovního manažera Aloise Grussmanna, který v Opavě působil nejprve jako hráč, v r. 2014 pak stanul ve vedení klubu.

Chybět budou také fanoušci na tribunách. Podle posledních nařízení mohou sedět ob jednu řadu a v oddělených sektorech, takže se kapacita stadionu zmenší na polovinu.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy