Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část žáků je zpět ve škole, přidají se k nim další

  • Opava,

Do škol nastoupili po pěti týdenní pauze žáci prvních a druhých tříd. Postupně se do škol budou vracet také ostatní žáci i středoškoláci. Učitelé upozorňují, že rozdíly mezi vědomostmi dětí jsou výrazné. Věnovat se teď proto chtějí především opakování.

Zvýšená desinfekce, dostatečné větrání tříd, používání roušek a nemíchání třídních kolektivů – za těchto okolností se mohli vrátit do školy žáci prvních tříd. Právě pro ně a pro jejich rodiče bylo víc jak měsíční domácí vzdělávání nejsložitější. Sotva si na školu v září zvykli, zavřel ji koronavirus.


žák 1. třídy, ZŠ Vávrovice:  " Já jsem rád ve škole.“
žák 1. třídy, ZŠ Vávrovice: „Doma mi chyběli kamarádi.“

Ve škole jsou kromě prvňáčků i žáci druhých tříd. Ve vávrovické malotřídní škole mohli usednout do lavic i třeťáci. Učitelé se teď věnují především opakování toho, co se žáci během on-line výuky naučili.

Gabriela Bočková, učitelka 1. třídy, ZŠ a MŠ Vávrovice: „Hodně se prohloubily rozdíly mezi dětmi. Děti, které potřebovaly individuální přístup a okamžitou reakci, tak to jde znát, že jim to chybělo.“

Ostatní školáci se vzdělávají zatím stále z domova, od svých počítačů. V rozvrhu mají dvě až tři hodiny denně. Učitelé teď zjišťují, jak žáci probrané učivo systémem on-line vzdělávání zvládli.

Monika Švehelková, učitelka 5. třídy, ZŠ a MŠ Vávrovice:  "Výuka na dálku je náročnější na přípravu. Musím více přemýšlet o tom, co se bude dělat, co se bude sdílet na obrazovce. Co by měly děti vidět, aby to bylo co nejvíce názorné.“Žákům, kteří doma počítač, notebook ani tablet neměli, pomohla škola.

Pavel Gregor, ředitel ZŠ a MŠ Vávrovice: „Všem jsme techniku poskytnout nemohli, protože jsme limitování prostředky. Jednak finančními, jednak hmotnými. Zapůjčili jsme tedy 6 notebooků.“


Postupně by se měli do škol vracet také ostatní žáci: tento týden maturanti, od 30. listopadu pak také další ročníky základních škol.
A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o.- Pracoviště Opava Těšínská
Opava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků