Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum Ostravy bude čistější, postará se o to speciální parní čistič

Ostravu bude brázdit speciální čistič, který odstraní veškeré nečistoty, které za sebou nechávají lidé i zvířata. Nejprve stroj vysokým tlakem smyje nečistoty a potom přijde na řadu pára, která místo vydezinfikuje. Během krátké chvíle zmizí z cesty, chodníku nebo zdí to, co tam nepatří.

Technické služby centrálního obvodu zařízení sestavili tak, že radnice ušetřila 700 tisíc korun.

David Witosz, místostarosta obvod Moravská Ostrava a Přívoz:  "Koupili jsme vozík, k tomu stacionární parní čistič a nádrž, která nám zvyšuje kapacitu tohoto zařízení tak, že ho můžeme využívat ještě déle. Mobilní  čistič je zhruba za milion a tento jsme dali dohromady za 300 tisíc korun. My jsme si mobilní vozík vyrobili sami, je to velká výhoda technických služeb.”
Vladimír Hájek, Technické služby MOaP: “Dnes budeme čistit hrubé nečistoty, které se čistí do 100 stupňů a potom budeme dezinfikovat párou. Páru používáme i na hubení plevele, nepoužíváme přípravky chemické, které plevel spálí.”

Pro obsluhu stroje stačí dva lidé. Do 20 minut vyčistí zhruba 5 metrů čtverečných. 

David Witosz, místostarosta obvod Moravská Ostrava a Přívoz: “Vysoká teplota nám umožní odstranit i velice problematické nečistoty, jako moč od pejsků nebo žvýkačky, atd.”

Radnice má s přístrojem velké plány. Uvažuje o tom, že by pracovníci technických služeb parním vysokotlakým čističem likvidovali nepořádek v celém Přívoze pravidelně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy