Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Jihu si troufli na La Manche. Plavali každý týden

  • Ostrava-Jih,

Senioři z Jihu se vůbec poprvé zapojili do celorepublikové akce Přeplavme svůj La Manche“. Společnými silami by měli uplavat 34 kilometrů, tedy šířku tohoto slavného kanálu. Loni soutěžilo 1120 plavců, kteří pomyslný kanál La Manche společně přeplavali rovnou 121 krát..

Projekt SenSen už po šesté vyhlásil soutěž ve štafetovém plavání seniorů Přeplavme svůj La Manche“. Plave se celý únor a poté budou vyhlášeny nejlepší týmy i jednotlivci. Senioři z Jihu společně plavou jednou týdně a zatím uplavali 27 km. 

“Plave nás 17, někdy 20. Samozřejmě chřipky nás taky zasáhly, ale těšíme se. Naopak mi volají další občané, kteří by se připojili k dubnovému a květnovému plavání a věřím, že ta aktivita není jenom La Manche, ale že zůstane i nadále. že plavání je blízké seniorům. Odlehčují klouby, kolena a každý se tady cítí lehce,” říká s radostí Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory

Bazén má 16 metrů a každý si počítá, kolikrát ho přeplave. O nic nejde, jen o to, aby senioři překonali sami sebe a udělali něco pro svoje zdraví.

“Já mám každý týden kilometr, Vladimír Kaňa taky tady kilometr,” říká Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory

“Ženy jsou v převaze, tak jsou vlastně lepší a jsou snaživější nějak tak. Chlapů je málo, jsme tady jenom tři. Super, opravdu, člověk dělá něco pro své zdraví a to je potřebné.”

“Mi se podařilo tady proplavat více jak kilometr, To jsem v moři nikdy nemohl zaplavat. Tam jsou  větší vlny, tady mě sem tam někdo praští po hlavě akorát, tak jsem říkal, že si vezmu přilbu příště. Voda je moc teplá, lepší byla v moři.”

“Ve zdravém těle zdravý duch, a proto plaveme a je tady veselo.”

“Poprvé jsem tu byla před 14 dny a uplavala jsem 480 metrů, jo a teď prostě to chci zkusit a třeba ještě o trochu víc. Nálada super.”

“Dneska mám 26 bazénků a je to super. Opravdu jsem nadšená, voda je super, je teplá, příjemně se plave, je tu super partie, takže je to fajn.”.

“Já jsem předloňská Miss babča, teď sice na to nevypadám, tady ta hlava a to , no ale taky jsem se přidala k plavkyním. Jsem sice po těžké operaci srdce, ale prostě musím dokázat, že něco dělat pro své zdraví, pro to srdíčko, aby jsem byla zdravá a v pořádku.Dneska mi přišla pomoct i vnučka s plaváním.”

“Lidi se rádi zapojí, rádi se sejdou , zasmějeme se v bazénku a zaplaveme si. Konečně je to i v Ostravě, takže je to super pro seniory.”

V současné době SenSen sdružuje už 140 seniorských klubů a organizací z celé České republiky. Patronkou projektu Přeplavme svůj La Manche je Lucie Leišová, dálková a zimní plavkyně, která v roce 2014 jako teprve čtvrtá Češka přeplavala Gibraltar. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků