Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě padl rekord. Hravou výstavu Svět fantazie z kostek navštívilo téměř 9 tisíc lidí

Do Poruby se po dvouleté covidové pauze vrátila výstava modelů ze stavebnice Lego s názvem Svět fantazie z kostek. Největší akce tohoto druhu v MS kraji dva dny probíhala na Základní škole Dětská, kam po celé dva dny proudily davy lidí.

Bezmála 9 tisíc lidí si nenechalo ujít výstavu Svět fantazie z kostek. K vidění na ni bylo na 170 větších a stovky malých modelů z Lega kostek. A to jak statických, tak interaktivních.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Výstava je velice pestrá. Každý si najde to své. My jsme si našli třeba porubský Oblouk, ale mě se třeba líbily svítící tučňáci a mořský koník. Najdou se tady fanoušci Star Treku, různých staveb známých. Je tady Eiffelova věž. Najdou si tu své fanoušci různých pohyblivých atrakcí jako je ruské kolo, nebo horská dráha.”

Vystavena byla i perníková vesnička, kterou stavělo asi 15 lidí od konce léta do podzimu.

Radovan Pekárek, vystavovatel, spoluorganizátor: “Na výstavě je vidět řada modelů z různých oblastí. Hrady, vlaky piráty. Máme tady i sestavy robotů, takže je to taková všehochuť. Zde například vidíme čoko hokej jak hrají perníci, o kousíček dál se nachází perníkový vláček, v pozadí vidíme velké městské domy s trhem na náměstí.”

Nechyběla ani perníková porodnice, velká pouť, nebo vesmírná raketa

Daniel Soviar, vystavovatel: “Porubský Oblouk je za mě nejikoničtější stavba tady v obvodu Poruba. Nejedná se o celou stavbu. V podstatě jsem vyřezal ty nejdůležitější části, a to Oblouk průjezd, čili prostředek a přidal jsem kraje. Kdybych postavil vše, tak by měl výsledek asi 5 metrů což není aktuálně v mých silách.”
Pavel Křivánek, vystavovatel: “Vidíme tady české vlaky Bardotku, Kocoura, Čmeláka, ale i tramvaj Barborku s vlečným vozíčkem, máme tady i slovenskou Strelu a parní mašinu Albatros.”
Jan Valenta, vystavovatel: “Výjimečné na tom je to, že to je světový unikát. Výhybky ovládáme stlačeným vzduchem, vše je z originálních kostek lega. Jak kompresor, ten nám hlídá vysoký i nízký tlak. Ve světě to nikde neuvidíte.”
Anketa: návštěvníci výstavy: “Hodně se mi líbily v minulé třídě vojenské ty z toho lega. Jako jestli si někdo dal práci ve spodním patře jako práci s horama a s tím udělání toho, tak já si myslím, že to je fakt super. “
“Je nádherná. Tady byl Minecraft, který se mi strašně líbil, byl hezký. My jsme postavili lunapark a příště možná budeme dělat akvapark. Taky bych chtěla vystavovat.”
“Výstava je super hlavně kvůli dětem. Takže ano, líbí. V podstatě asi nejvíc mě zaujala ta dráha, která jezdila. Údajně je to nějaký unikát. Tady to je na baterky všechno, on to měl nějak na vzduch nebo co. Takže tam to bylo super.”

S lego stavebnicemi si vyhrají jak děti, tak dospělí. Rozvíjí fantazii, kreativitu i jemnou motoriku a postavit se z nich dá téměř vše.

Nahlásit chybu


K tématu
Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail