Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě Vítkovicích byl rozsvícen vánoční strom a odhalena busta zakladatele huti

6. prosince 2023 15:43, Ostrava-Vítkovice, Tomáš Trávník

Mírové náměstí v Ostravě Vítkovicích zdobí nejen vánoční strom, ale i busta zakladatele Vítkovic, arcibiskupa Rudolfa Jana Habsburského, která zde byla přemístěna. Její odhalení proběhlo během slavnostního rozsvícení vánočního stromu.

Hodiny na věži kostela ve Vítkovicích se budou opravovat. Lidé mohou přispět ve sbírce

22. listopadu 2023 14:03, Ostrava-Vítkovice, Tomáš Trávník

Na opravu čtyř hodinových ciferníků na věži kostela sv. Pavla ve Vítkovicích je vyhlášena veřejná sbírka. Zájemci mohou přispívat jak prostřednictvím QR kódů, tak i do pokladniček umístěných v kostele na Mírovém náměstí a v podatelně nedaleké radnice městského obvodu.

Vězeňská služba připravila besedu pro školáky. Mohli si posedět ve vězeňském autobuse

7. listopadu 2023 13:57, Ostrava-Vítkovice, Tomáš Trávník

Prevence je vždy lepší než represe a proto ostravský městský obvod Vítkovice pozval pro žáky ZŠ Šalounova zástupce vězeňské služby. Ti si připravili besedu o fungování vazební věznice.

Tradiční drakiáda na Městském stadionu ve Vítkovicích přilákala desítky rodin s dětmi

25. října 2023 15:59, Ostrava-Vítkovice, Pavel Straka

Už po osmé se uskutečnila ve Vítkovicích tradiční Drakiáda. Její hlavní myšlenkou bylo, aby rodiče spolu se svými dětmi trávili více času.

Porodnice ve Vítkovicích má nový pokoj pro maminky

1. října 2023 8:10, Ostrava-Vítkovice, Libor Běčák

Centrum péče o matku a dítě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice má pro budoucí maminky zbrusu nový monitorovací pokoj, který jim před porodem zajistí ten nejvyšší komfort.

V Ostravě-Vítkovicích byla dokončena nová smuteční síň. Ta původní musela být odstraněna

27. září 2023 16:44, Ostrava-Vítkovice, Pavel Straka

Ostravská část Vítkovice se může pochlubit novou moderní smuteční síní, která je důstojným nástupcem té původní, která už byla ve špatném stavu. Jeden z největších projektů v historii obvodu byl realizován s podporou magistrátu.

Ve Vítkovicích skončila postupná demolice ocelárny, plochy budou využity jinak

27. září 2023 7:14, Ostrava-Vítkovice, Libor Běčák

Projekt rozsáhlé demolice ocelárny společnosti VÍTKOVICE STEEL, která ukončila provoz v roce 2015 kvůli ekologickým limitům, je u konce. Bourání probíhalo postupně podle podmínek stanovených stavebními úřady městských částí a s ohledem na okolní pozemky a objekty. Volná plocha nedaleko centra Ostravy o rozloze cca 17 hektarů bude k dispozici pro nové využití.

3. ročník Dne Vítkovic nabídnul prezentace, výstavy i komentované prohlídky

13. září 2023 10:19, Ostrava-Vítkovice, Pavel Straka

Den Vítkovic. To jsou prezentace, výstavy i komentované prohlídky. 8. září 2023 proběhl už jeho 3. ročník

Panenky Kiwanis pomohl dětem ve vítkovické nemocnici vymalovat herec Marek Němec

30. srpna 2023 9:30, Ostrava-Vítkovice, Pavel Straka

Malí pacienti nemocnice v Ostravě-Vítkovicích dostali nové hadrové panenky Kiwanis. Ty si mohou pomalovat podle vlastní představivosti. Ručně šité panenky jim pomáhají zdolat obavy z nemocničního prostředí.

Vítkovice a Slezskou Ostravu spojuje unikátní lávka přes Ostravici

16. srpna 2023 10:32, Ostrava-Vítkovice, Pavel Straka

Unikátní lávka architekta Josefa Pleskota přes řeku Ostravici je hotova. Spojuje cyklostezku ve Slezské Ostravě a Dolní Vítkovice. Lávka je zavěšena ocelovými lany na pylonu, který měří téměř 30 metrů.

Komerční sdělení více

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více než miliarda do vodárenství v roce 2024

V součtu oprav a investic pošlou SmVaK Ostrava do zajištění dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,043 miliardy korun. Téměř 462 milionů korun poputuje v roce 2024 do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 303 milionů do vodovodních sítí a 243 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu.

Mrazy jsou tady. Zabezpečme vodoměry před poškozením!

Výměna poškozeného vodoměru se prodraží. Buďme odpovědní od prvních dnů, kdy dorazily noční a ranní mrazy. Proveďme potřebná opatření! Když klesnou venkovní teploty pod nulu, je kromě pečlivého zazimování zahrady, domu a veškerého venkovního vybavení nutné se zaměřit také na to, jak zajistit před mrazem domovní vodoměr. Zabráníme tak jeho poškození. Tím, že tyto záležitosti nepodceníme, se vyhneme nepříjemným situacím, které mohou mít kromě našeho pohodlí a poškozeného majetku nepříjemný dopad také na peněženku.

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Více