Reklama

Do Odry unikly v Ostravě nebezpečné ropné látky

  • 11. dubna 2017,
  • 15:17,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Hasiči měli od rána v Ostravě a Bohumíně napilno. Jejich snahou bylo zabránit rozsáhlé ekologické havárii na řece Odře. Z areálu spalovny odpadů Suez v Ostravě totiž unikla nebezpečná ropná látka a tak museli hasiči vybudovat několik norných stěn.

Reklama

V úterý ráno zpozoroval správce jezu v Ostravě-Lhotce ropné skvrny na hladině Odry. U břehu byl také cítit silný zápach. Pracovník Povodí Odry proto neváhal a okamžitě kontaktoval dispečink a hasiče. Ti jsou samozřejmě na podobné události dobře připraveni.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Na 3 místech pod jezem ve Lhotce jsme postavili 4 norné stěny.”

Norné stěny ropnou látku zachytávaly a mezitím už specialisté z magistrátu, životního prostředí i policisté pátrali po zdroji znečištění. Ten byl objeven nedaleko jezu. Spalovna odpadu SUEZ, která mimo jiné pálí právě i nebezpečné chemikálie.

Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry: “Během dnešního dne unikly z odpadového hospodářství firmy Sita ropné látky do Odry. Úhyn ryb nebyl zjištěn.”

Jak k úniku z areálu společnosti došlo, je v šetření. Je možné, že praskla některá z nádrží s nebezpečným odpadem a nebo je na vině porucha technologie. Ropné látky pak unikly do kanalizace.

Kateřina Kodadová, mluvčí společnosti SUEZ: “Byla stanovena eliminační opatření z hlediska dopadu na životní prostředí. Jedním je například uzavření kanalizačního řádu v našem areálu.”

Havarijní komise by měla určit, co bude dále. Jakým způsobem bude probíhat další likvidace nebezpečné látky a nebo jak se budou čistit břehy Odry.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Nejen o děložním čípku / beseda s Radimem Uzlem

Dnes 17:00 - 11:33
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Opilí / komedie

Dnes 19:00 - 11:33
Ostrava, Divadlo 12, Ostrava

START WORK INTERNATIONAL SE
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

ALPINE Bau CZ a.s.
Ostrava-město
od 140 Kč

Detail

ALPINE Bau CZ a.s.
Ostrava-město
od 140 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu