Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od útoku střelce ve FNO uplynuly 4 roky, nemocnici nyní hlídá inteligentní systém

8. prosince 2023 12:11, Ostrava, Tomáš Kořistka

Už je to čtyři roky, co se ve Fakultní nemocnici Ostrava odehrála tragédie, jaké jsme do té doby znali pouze z televize. V jedné z čekáren vytáhl vyšinutý muž pistoli a začal popravovat pacienty. Jeho řádění si vyžádalo 7 mrtvých. Útok přinesl řadu změn v ochraně měkkých cílů a nemocnici hlídá automatický systém, který upozorní na podezřelého člověka.

Ostrava zvýší poplatky za komunální odpad. Zdražení se netýká dětí a seniorů

7. prosince 2023 10:31, Ostrava, Tomáš Kořistka

Neuvěřitelných 19 roků se dařilo Ostravě udržet poplatky za odpad na stejné částce. V poslední letech město doplácelo za své obyvatele stále víc peněz, až k dnešním 150 milionům ročně. Poplatek se zvyšuje o 222 korun. Zvýšení se netýká seniorů a dětí.

Ostrava má schválený rozpočet na příští rok. Počítá v něm s 15 miliardami korun

6. prosince 2023 13:01, Ostrava, Tomáš Kořistka

Zastupitelstvo Ostravy schválilo nejdůležitější dokument pro příští rok - rozpočet. Město bude hospodařit s téměř 15 miliardami korun a 36 procent z této sumy je určeno na investice, což je nejvíce v historii Ostravy.

Dobrovolníci roku 2023 byli oceněni na Ostravské radnici. Novinkou jsou neformální dobrovolníci

6. prosince 2023 9:23, Ostrava, Tomáš Kořistka

Práce dobrovolníků často není vůbec vidět, ale přitom je velice důležitá. Proto je pravidelně na konci roku oceňuje ostravský magistrát v rámci ankety Dobrovolník roku. Letos bylo vybráno deset osob a novinkou je i titul neformální dobrovolník.

Senioři získali absolventské certifikáty akademie. Vzdělávací program nese název SeniorOVA

5. prosince 2023 13:06, Ostrava, Tomáš Kořistka

Ostravští strážníci v září spustili vzdělávací program SeniorOVA akademie. Zaměřuje se na starší lidi, kteří se mohou stát snadným cílem zlodějů nebo podvodníků. Tříměsíční cyklus přednášek a exkurzí už mají za sebou, zakončen byl slavnostním setkáním v Integrovaném bezpečnostním centru.

Studentka v Ostravě vběhla před tramvaj, zraněná skončila v nemocnici

1. prosince 2023 14:18, Ostrava, Libor Běčák

Zraněním skončil spěch mladé slečny, která v Ostravě patrně přebíhala koleje a nevšimla si blížící se tramvaje.

Ostravští hasiči trénovali postup při úniku toxického plynu

1. prosince 2023 12:38, Ostrava, Libor Běčák

Únik toxického plynu – ethylenoxidu z tlakové nádoby se stal námětem taktického cvičení složek IZS, které se uskutečnilo ve čtvrtek v areálu Linde Gas a.s. Ostravě.

Porubu a Vřesinu propojila cyklostezka. Infrastruktura pro cyklisty je jednou z priorit Ostravy

1. prosince 2023 10:13, Ostrava, Tomáš Kořistka

V těchto dnech byla dokončena cyklostezka mezi Porubou a Vřesinou, která umožní bezpečný příjezd i na oblíbenou Skalku. V letošním roce Ostrava do nových cyklostezek investovala rekordně a další peníze jdou i do oprav již existující cyklistické infrastruktury. Podobné investice jsou v plánu i příští rok.

Křižovatka na Opavské ulici je hotova. Zlepší plynulost i bezpečnost

1. prosince 2023 10:08, Ostrava, Tomáš Kořistka

Dopravní situace ve Ostravě-Porubě se vrací do normálu. Byla totiž dokončena křižovatka mezi Opavskou a Studentskou ulicí, která zlepší bezpečnost i zvýší plynulost dopravy. Benefitem je nový přechod pro chodce.

Po celé Ostravě policisté hledali zatoulaného duševně nemocného muže, podchlazeného ho našli brzy ráno

1. prosince 2023 8:49, Ostrava, Libor Běčák

Dospělého muže s myšlením dítěte hledali několik hodin ostravští policisté poté, co jeho zatoulání nahlásila jeho matka. Pátrací akce byla nakonec úspěšná, když ho hlídka časně ráno objevila promrzlého jen nedaleko místa, kde bydlí.

Komerční sdělení více

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více než miliarda do vodárenství v roce 2024

V součtu oprav a investic pošlou SmVaK Ostrava do zajištění dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,043 miliardy korun. Téměř 462 milionů korun poputuje v roce 2024 do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 303 milionů do vodovodních sítí a 243 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu.

Mrazy jsou tady. Zabezpečme vodoměry před poškozením!

Výměna poškozeného vodoměru se prodraží. Buďme odpovědní od prvních dnů, kdy dorazily noční a ranní mrazy. Proveďme potřebná opatření! Když klesnou venkovní teploty pod nulu, je kromě pečlivého zazimování zahrady, domu a veškerého venkovního vybavení nutné se zaměřit také na to, jak zajistit před mrazem domovní vodoměr. Zabráníme tak jeho poškození. Tím, že tyto záležitosti nepodceníme, se vyhneme nepříjemným situacím, které mohou mít kromě našeho pohodlí a poškozeného majetku nepříjemný dopad také na peněženku.

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Více