Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeští baseballisté zahájili ME v Ostravě vítězstvím

Dnes 7:14, Ostrava, Tomáš Tikal

Českým baseballistům se ještě nikdy v historii nepodařilo získat na evropském šampionátu medaili. Změnit by to chtěli právě teď na mistrovství Evropy v domácím prostředí. A vykročili nadějně: v úvodním zápase v Ostravě porazili Rakousko 9:0.

Každý osmý cestující byl v noci vyloučen z ostravské MHD

23. září 2023 11:25, Ostrava, Jiří Cileček

1 724 zkontrolovaných cestujících v celkem 57 spojích, a z toho 216 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 22. září na sobotu 23. září. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v centru Ostravy.

Dopravní podnik Ostrava bude mít jako první v Česku kamery ve všech vozech MHD

22. září 2023 19:10, Ostrava, Jiří Cileček

Zvýšení bezpečnosti ve vozidlech MHD zajistí nově kamery v téměř šesti stech vozech Dopravního podniku Ostrava (DPO). Kamerami se záznamem dovybaví podnik 127 autobusů, 10 trolejbusů a 6 tramvají. V následujícím týdnu proběhne podpis smlouvy s dodavatelem. DPO se tak stane prvním veřejným dopravcem v ČR, který má celý vozový park pokrytý kamerami, s výjimkou vozů s plánovaným vyřazením.

Unikátní vzdělávací program Para tour putuje opět po ostravských školách

22. září 2023 16:29, Ostrava, Jiří Cileček

Školáci v Ostravě se opět mohou zapojit do vzdělávacího programu Para tour, který má žákům interaktivní formou ukázat, jak se žije lidem se zdravotním handicapem. Děti se seznámí s tím, co vše mohou lidé se zdravotním znevýhodněním dělat, jak mohou sportovat či jak fungují v běžném životě. Ostrava nyní tento projekt podpořila a Para tour tak zamíří do 20 ostravských základních a středních škol k bezmála 1200 žákům.

Muž kradl v ostravských obchodech na co přišel, už je ve vazbě

22. září 2023 14:28, Ostrava, Jiří Cileček

Potraviny, oblečení, drogerii nebo LED osvětlení. 33letý muž obrážel všemožné obchody v Ostravě a kradl tam vše, co mu přišlo pod ruce. Na svědomí má desítky krádeží. Nyní už sedí ve vazbě.

V Ostravě byly nainstalovány další kameny zmizelých Stolpersteine

21. září 2023 18:38, Ostrava, Jiří Cileček

Památku rodin, které byly zavražděny během holocaustu připomenou v Ostravě další kameny zmizelých tzv. Stolpersteine. Dvaadvacet jich bylo instalováno ve středu. První Stolpersteine byly v ostravských ulicích položeny v roce 2010 a do současnosti bylo na území města Ostravy 63 těchto pietních míst.

Některým průmyslovým podnikům v Ostravě se zvedne daň z nemovitosti

21. září 2023 15:25, Ostrava, Jiří Cileček

Některé průmyslové podniky a podnikatelé působící v Ostravě budou od příštího roku platit vyšší daň z nemovitosti. Zastupitelé města rozhodli o vydání nové obecně závazné vyhlášky, která stanoví koeficienty pro výpočet daní z nemovitých věcí. Od 1. ledna 2024 bude stanoven místní koeficient ve výši 1,7 pro území Ostravy určené pro provoz těžkého průmyslu. Výnos z této daně ve výši téměř 100 milionů korun, poputuje přímo do pokladny města. Občanům město místní koeficient daně z nemovitosti zvedat nechce.

19. ročník podzimní slavnosti Třebovický koláč

21. září 2023 14:13, Ostrava, Yvona Fajtová

V Ostravě-Třebovicích se uskutečnila už tradiční podzimní slavnost Třebovický koláč. Probíhala v tamním parku, kde si přišli na své jak děti, tak dospělí.

Američtí piloti navštívili SPŠ chemickou v Ostravě

21. září 2023 11:49, Ostrava, Tomáš Tikal

SPŠ chemická v Ostravě přivítala velmi vzácnou návštěvu. Američtí piloti, kteří se účastnili Dnů NATO na letišti Leoše Janáčka v Mošnově, si udělali čas i na studenty této školy. Přišli je pozdravit přímo do výuky.

STUDUJ U NÁS: Matiční gymnázium Ostrava vybudovalo moderní dvůr

20. září 2023 20:06, Ostrava, Tomáš Tikal

Dvůr Matičního gymnázia má po kompletní rekonstrukci. Oživila se zde zeleň, znovuzprovoznila opravená fontána, na dvoře vznikla venkovní třída, také zde přibyl volnočasový mobiliář. Gymnázium se rovněž zařadilo do programu záchrany bažanta Edwardsova, na školním dvoře je pro chovný pár voliéra.

Komerční sdělení více

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

Více