Reklama

Čeladnou čeká dvoudenní festival Ladná Čeladná

  • 30. července 2018,
  • 10:43

Čtvrtý ročník festivalu Ladná Čeladná startuje již v pátek 3. srpna. V programu této dvoudenní akce zaměřené na rodiny s dětmi návštěvníci naleznou nejen koncerty, ale také divadelní představení, čtení pohádek, tvůrčí dílny, workshopy, soutěže a další aktivity pro děti i dospělé.

Reklama

Festival Ladná Čeladná, který pořádá obec Čeladná ve spolupráci s dramaturgickým týmem Colours of Ostrava, nabídne žánrový mix sahající od rocku, punkrocku, popu přes balkánské rytmy až po ska či cimbálovku. V programu nechybí jak dobře známí hudebníci a kapely, tak i jména, jež denně neslýcháme v rádiích. „Největšími lákadly jsou jistě Aneta Langerová a David Koller, za pozornost však rozhodně stojí také britští The Carny Villains se svým energickým koktejlem balkánu, ska a punkrocku nebo bratislavští Korben Dallas, jejichž hudba a především charizmatický hlas zpěváka Juraje Benetina se vám dostane hluboko pod kůži,“ řekl člen dramaturgického týmu Jiří Moravčík.

V areálu čeká bohaté vyžití malé návštěvníky – na dětské scéně, jejímž partnerem je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, se budou odehrávat divadelní představení, promítání populárních českých večerníčků, tvůrčí dílny, soutěže a další aktivity. Milovníci knížek mohou zavítat do čtenářského koutku, kde budou vystupující umělci předčítat pohádky. Do projektu Celé Česko čte dětem se letos zapojili například členové Korben Dallas, někdejší kytarista a nyní manažer kapely Už jsme doma Romek Hanzlík, zpěvák Vadim Windy, DJ Dr. Zeppelin či herci ze Staré arény Ostrava. Kromě umělců bude dětem předčítat také starosta Čeladné Pavol Lukša. „Návštěvníci na místě naleznou knihovničku s dětskými knihami a také zázemí pro čtení rodičů s dětmi. Několikrát denně budeme losovat vítěze kartičkové soutěže a v našem stánku si bude možné zakoupit pěkný dárek nebo získat osvětové materiály,“ přiblížila Monika Škanderová z organizace Celé Česko čte dětem, co návštěvníkům nabídne čtenářský koutek.

Přespolní návštěvníci mohou využit festivalový kemp, který se nachází hned vedle areálu u řeky Čeladenka. K dispozici bude pitná voda a mobilní WC.  Cena činí 30 Kč za osobu a 100 Kč za stan. Vstup do kempu si bude možné zakoupit na pokladně u hlavní brány. Jako každý rok bude na festivalu fungovat kyvadlová doprava zdarma, a to ve směru na Frýdlant nad Ostravicí a Frenštát pod Radhoštěm. Brány areálu se otevřou v pátek v 15 hodin, v sobotu pak ve 12 hodin. Bližší informace jsou uvedeny na stánkách www.ladnaceladna.cz.

Informace ke vstupenkám (v předprodeji do 1. 8.)

  • Dvoudenní vstupné: v předprodeji 300 Kč / na místě 350 Kč
  • Jednodenní vstupné: v předprodeji 200 Kč / na místě 250 Kč
  • Děti do 15 let (pouze na místě): 150 Kč, děti do 140 cm zdarma
  • Držitelé ZTP, ZTP/P: dvoudenní vstupné 150 Kč / jednodenní vstupné 100 Kč (Vstupenky k zakoupení na místě po předložení průkazu ZTP, ZTP/P. Doprovod držitele ZTP/P vstup zdarma.)


Více informací o festivalu na:

www.ladnaceladna.cz a https://www.facebook.com/ladnaceladna

Pořadatelem akce je SILVER B.C., s.r.o.

Partneři festivalu:

Obec Čeladná, Radegast, Kofola, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Beskydské rehabilitační centrum, Oriental, ADSLs, Outdoor energy, Čechymen

Mediální partneři:

Hitrádio Orion, Moravskoslezský deník, TV Polar

Za podpory:

Moravskoslezský kraj, Nadace Život umělce, Nadace ČEZHamlet

Zítra 19:00 - 24.01. 7:06
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Federer - Nadal. Autorské divadlo s M. Taclíkem a J. Prachařem

30.01. 19:00 - 24.01. 7:06
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Veletrh SVATBA 2019

02.02. 10:00 - 03.02. 15:00
Ostrava, Výstaviště Černá louka v Ostravě, pavilon A

Základní škola speciální a Mateřská škola speciální, Nový Jičín, Komenského 64, příspěvková organizace
Nový Jičín
od 26 020 Kč do 33 930 Kč

Detail

Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu