Buchty a loutky a jejich nejnovější inscenace Vítězné svině

  • 6. srpna 2018,
  • 12:45

Pražský loutkářský soubor Buchty a loutky představí ostravským divákům svou nejnovější inscenaci pro dospělé. Loutkovou fresku na motivy povídek Ladislava Klímy Vítězné svině odehraje v neděli 12. srpna v 19 hodin na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava. Zakončí tak letošní Pimprléto, prázdninový program Divadla loutek.

Reklama

Loutkové představení pro dospělé Vítězné Svině mělo premiéru 8. června v Praze a v neděli 12. srpna v 19 hodin se v Divadle loutek Ostrava poprvé představí také ostravskému publiku. Inscenace v režii Radka Berana a samotného souboru Buchty a loutky vychází z díla spisovatele a filosofa Ladislava Klímy.

„Groteska s prvky hororu, o čisté lásce a čisté nenávisti. Loutky zahrají o tom, že bolest se stává rozkoší a rozkoš bolestí,“ popisují svou novinku sami tvůrci. Inscenační tým tvoří kromě Radka Berana také Bára Čechová, která se spolu se souborem ujala scénografie, hudbu složil Vít Brukner. S použitím originálních dobových loutek hrají Vít Brukner, Marek Bečka, Radek Beran a Lukáš Valiska.

Soubor Buchty a loutky byl založen v roce 1991 v Chebu jako nezávislé alternativní loutkové divadlo, které hraje pro děti i dospělé. V současnosti působí jako stálý host ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze. V Ostravě Buchty a loutky pravidelně vystupují na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse.

Zařazením loutkového představení pro dospělé do programu Pimprléta, jinak věnovaného především dětskému divákovi, pokračují ostravští loutkáři ve snaze přiblížit umění loutkového divadla též dospělým. Z vlastního repertoáru pak Divadlo loutek v tomto ohledu během divadelní sezóny nabízí například hudebně-loutkovou inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara. Řadu loutkových představení pro dospělé též zařazuje do programu již zmiňovaného bienále Spectaculo Interesse, jehož další ročník proběhne v září roku 2019.Aňa Geislerová představení Zcela jarní trojúhelník

Zítra 19:00 - 26.03. 1:43
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Noc s Andersenem 2019

29.03. 19:00 - 26.03. 1:43
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Hana Fialová, David Stypka a Buty. Koncert hospicu Ondrášek

27.04. 16:30 - 26.03. 1:43
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

KMH servis s.r.o.
Ostrava-město
od 19 000 Kč

Detail

STAVO-ČESTAV, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 120 Kč do 150 Kč

Detail

Plesha Agentura s.r.o.
Opava
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu