Buchty a loutky a jejich nejnovější inscenace Vítězné svině

  • 6. srpna 2018,
  • 12:45

Pražský loutkářský soubor Buchty a loutky představí ostravským divákům svou nejnovější inscenaci pro dospělé. Loutkovou fresku na motivy povídek Ladislava Klímy Vítězné svině odehraje v neděli 12. srpna v 19 hodin na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava. Zakončí tak letošní Pimprléto, prázdninový program Divadla loutek.

Reklama

Loutkové představení pro dospělé Vítězné Svině mělo premiéru 8. června v Praze a v neděli 12. srpna v 19 hodin se v Divadle loutek Ostrava poprvé představí také ostravskému publiku. Inscenace v režii Radka Berana a samotného souboru Buchty a loutky vychází z díla spisovatele a filosofa Ladislava Klímy.

„Groteska s prvky hororu, o čisté lásce a čisté nenávisti. Loutky zahrají o tom, že bolest se stává rozkoší a rozkoš bolestí,“ popisují svou novinku sami tvůrci. Inscenační tým tvoří kromě Radka Berana také Bára Čechová, která se spolu se souborem ujala scénografie, hudbu složil Vít Brukner. S použitím originálních dobových loutek hrají Vít Brukner, Marek Bečka, Radek Beran a Lukáš Valiska.

Soubor Buchty a loutky byl založen v roce 1991 v Chebu jako nezávislé alternativní loutkové divadlo, které hraje pro děti i dospělé. V současnosti působí jako stálý host ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze. V Ostravě Buchty a loutky pravidelně vystupují na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse.

Zařazením loutkového představení pro dospělé do programu Pimprléta, jinak věnovaného především dětskému divákovi, pokračují ostravští loutkáři ve snaze přiblížit umění loutkového divadla též dospělým. Z vlastního repertoáru pak Divadlo loutek v tomto ohledu během divadelní sezóny nabízí například hudebně-loutkovou inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara. Řadu loutkových představení pro dospělé též zařazuje do programu již zmiňovaného bienále Spectaculo Interesse, jehož další ročník proběhne v září roku 2019.Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 19.12. 11:13
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Silvestr v Garáži

31.12. 20:00 - 19.12. 11:13
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Vánoce s Martinem Chodúrem v Gongu

Zítra 20:00 - 19.12. 11:13
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Alex Vali s.r.o.
Ostrava-město
od 12 600 Kč do 17 700 Kč

Detail

UAX s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Varroc Lighting Systems, s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu