Týden zdraví se zaměří na prevenci onemocnění a zdravý styl

  • 7. září 2018,
  • 13:41

Jak je již tradicí, také letos se v ArcelorMittal Ostrava uskuteční Týden pro podporu zdraví. Od 10. do 15. září se pracovníci huti a jejích dceřiných společností mohou zapojit do některého z programů, které mají za cíl připomenout, že dbát o své zdraví je důležité. Absolvují bezplatná preventivní vyšetření kůže, prsou, výcvik správného pohybového režimu, masáže i sportovní aktivity. Každoročně se zúčastní několik tisíc zaměstnanců.

Reklama

„Týden zdraví je v huti oblíbený, každý rok se zapojí několik tisíc pracovníků, což svědčí o tom, že naši zaměstnanci mají zájem o udržování dobré kondice a chtějí vést zdravý životní styl,“ uvedl Jiří Michálek, ředitel pro bezpečnost a zdraví ArcelorMittal Ostrava.

Pro zaměstnance huti ArcelorMittal Ostrava a jejích dceřiných společností je v průběhu Týdne pro podporu zdraví připravena řada aktivit. Dlouhodobě se v ostravské huti zaměřují zejména na prevenci onemocnění a podporu zdraví, což je efektivnější cesta, než řešit následky jejich zanedbání.

Letos mají zaměstnanci možnost absolvovat například vyšetření kožních znamének nebo vyšetření prsou ultrazvukem. Připraven je i výcvik zdravého sedu či stoje a správného pohybového režimu při práci. K dispozici budou masáže nebo funkční zkoušky ochranných pracovních pomůcek. S prevencí souvisí také zdravé stravování, proto se během celého týdne v zaměstnaneckých kantýnách servíruje zdravé menu. Tradiční součástí programu je fotbalový turnaj, kdy proti sobě hrají jednotlivé závody huti.

Ochrana zdraví je v huti spojena s dodržováním bezpečnostních pravidel nejen na pracovišti. V průběhu týdne se v areálu bude měřit rychlost a proběhnou kontroly vybavení cyklistů. V sobotu pak bude pro děti zaměstnanců připraven Den otevřených dveří u hasičského záchranného sboru huti s ukázkami techniky a zásahu hasičů.SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

13.12. 18:00 - 16.12. 20:00
Celý MS kraj, Frýdek-Místek, Ostrava, Kunčice p.O., Kozlovice

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy v Trojhalí

17.11. 11:00 - 15.11. 18:31
Ostrava, Trojhalí Karolina, Ostrava

Spirituál kvintet

23.11. 19:00 - 15.11. 18:31
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek - Místek

AZADIYE s.r.o.
Frýdek-Místek
od 12 200 Kč

Detail

LAMMB systems s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu