Týden zdraví se zaměří na prevenci onemocnění a zdravý styl

  • 7. září 2018,
  • 13:41

Jak je již tradicí, také letos se v ArcelorMittal Ostrava uskuteční Týden pro podporu zdraví. Od 10. do 15. září se pracovníci huti a jejích dceřiných společností mohou zapojit do některého z programů, které mají za cíl připomenout, že dbát o své zdraví je důležité. Absolvují bezplatná preventivní vyšetření kůže, prsou, výcvik správného pohybového režimu, masáže i sportovní aktivity. Každoročně se zúčastní několik tisíc zaměstnanců.

Reklama

„Týden zdraví je v huti oblíbený, každý rok se zapojí několik tisíc pracovníků, což svědčí o tom, že naši zaměstnanci mají zájem o udržování dobré kondice a chtějí vést zdravý životní styl,“ uvedl Jiří Michálek, ředitel pro bezpečnost a zdraví ArcelorMittal Ostrava.

Pro zaměstnance huti ArcelorMittal Ostrava a jejích dceřiných společností je v průběhu Týdne pro podporu zdraví připravena řada aktivit. Dlouhodobě se v ostravské huti zaměřují zejména na prevenci onemocnění a podporu zdraví, což je efektivnější cesta, než řešit následky jejich zanedbání.

Letos mají zaměstnanci možnost absolvovat například vyšetření kožních znamének nebo vyšetření prsou ultrazvukem. Připraven je i výcvik zdravého sedu či stoje a správného pohybového režimu při práci. K dispozici budou masáže nebo funkční zkoušky ochranných pracovních pomůcek. S prevencí souvisí také zdravé stravování, proto se během celého týdne v zaměstnaneckých kantýnách servíruje zdravé menu. Tradiční součástí programu je fotbalový turnaj, kdy proti sobě hrají jednotlivé závody huti.

Ochrana zdraví je v huti spojena s dodržováním bezpečnostních pravidel nejen na pracovišti. V průběhu týdne se v areálu bude měřit rychlost a proběhnou kontroly vybavení cyklistů. V sobotu pak bude pro děti zaměstnanců připraven Den otevřených dveří u hasičského záchranného sboru huti s ukázkami techniky a zásahu hasičů.Bitva o Ostravsko 1945

08.05. 17:00 - 24.04. 20:36
Ostrava, Minikino Kavárna, Ostrava

Anna K., Lenka Lo Hrůzová a koncert pro Verunku

26.05. 16:00 - 24.04. 20:36
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Tatarák na ex / představení

13.06. 19:00 - 24.04. 20:36
Ostrava, DK Akord, Ostrava

IEG Safety, a.s
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč

Detail

ARCER H&M s.r.o.
Nový Jičín
od 90 Kč

Detail

MALUNET s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu