Novozélandská hvězda odstartuje novou sezónu v Cooltouru

  • 14. září 2018,
  • 13:25

Šarmantně experimentální indie návštěva ze zahraničí, melancholický dvojkoncert, dávka turbošansónu, busker se dvěma Cenami Anděl i česká rapová ikona – takto se dá popsat první část nové hudební sezóny v Kulturním centru Cooltour Ostrava. Propracovanou sérii pěti koncertů odstartuje působivá zpěvačka z Nového Zélandu Princess Chelsea už poslední zářijovou sobotu.

Reklama

Kulturní centrum Cooltour Ostrava v průběhu začátku tohoto měsíce oficiálně představilo program své hudební sekce pro první polovinu začínající sezóny 2018/2019. Nabídka uvedených pěti koncertů zve do klubu na Černé louce příznivce kvalitní tuzemské i zahraniční hudební produkce.

Hudební sezónu otevře v sobotu 29. září působivá zpěvačka z Nového Zélandu Chelsea Nikkel vystupující pod pseudonymem Princess Chelsea. Autorka virální senzace Cigarette Duet, za kterou si na internetových serverech vysloužila přes čtyřicet miliónů zhlédnutí, slibuje se svou vesmírnou, experimentální a především indie hudbou výlet do nepoznaných krajin vlastního nitra. Ostravský koncert, který patří do čtveřice podzimních vystoupení zpěvačky v České republice, doplní pomyslná česká princezna indie popu Never Sol.

Ve středu 10. října ostravské kulturní centrum rozezní zahajovací koncert podzimního společného turné Pohádky z Šera Ille & Bratři Orffové. Kapely pohybující se na alternativní české hudební scéně komentují všední život podmanivě civilním způsobem. České texty v obou případech doplňuje precizně zpracovaná směsice tónů složena mnohdy z nestandardních nástrojů. Koncerty Bratří Orffů a Ille pravidelně přináší nezprostředkovatelné zážitky.

„Listopad otevíráme hned během jeho prvního pátku se sázkou na jistotu – kapelou Poletíme?. Tahle parta se svou dávkou banjo punku a turbošansónu vždy roztančí celý Cooltour,“ uvádí s úsměvem Filip Košťálek, hudební dramaturg kulturního centra. V pátek 2. listopadu tak Ostravu čeká jeden z koncertů v rámci podzimního turné k nové desce tohoto hudebního uskupení. Kapelník, zpěvák, textař a zásadní osobnost Poletíme? je výtvarník Rudolf Brančovský, který uvádí, že díky netradiční sestavě nástrojů kapela zvládá punk stejně dobře, jako například jazz.

Listopadovou hudební produkci pak doplní koncert mladého písničkáře, který začínal jako busker u Lennonovy zdi v Praze a v roce 2016 získal ocenění Zpěvák a Objev roku hudebních Cen Anděl. Thom Artway, známý především svým prvním singlem I Have No Inspiration, představí Ostravě své nové, rychlejší, více elektronické a energetické album All I Know v pátek 23. listopadu.

V adventním čase poté sérií koncertů uzavře nadsázkové představení Kapitána Dema, alter ega uznávaného tuzemského hudebníka Jiřího Buriana. Populární hip-hopová postava je se svými údernými a vtipnými texty označována za největší českou rappovou ikonu. Svou přítomností kapitán Ostravu pobaví v sobotu 8. prosince.

Vstupenky na veškeré akce mohou zájemci zakoupit skrze webové stránky www.cooltourova.cz, či na pobočkách Ostravského Informačního servisu (Karolina, Elektra, Svinov a Přívoz). Jejich cena začíná již na 140 Kč.

Kulturní centrum Cooltour Ostrava je nestátní neziskové centrum, v jehož programu naleznou návštěvníci divadelní, hudební i taneční představení. Cooltour se také prezentuje jako iniciátor a tvůrce mnoha komunitních a participativních projektů, které si kladou za cíl zvýšení hodnoty nejen kulturního života v Ostravě.

PROGRAMOVÝ PŘEHLED HUDEBNÍCH AKCÍ KC COOLTOUR

29. 09. 2018 / 20:00 Princess Chelsea

11. 10. 2018 / 20:00 ILLE & Bratři Orffové

02. 11. 2018 / 20:00 Poletíme? CHCE TO TOUR!

23. 11. 2018 / 20:00 Thom Artway

08. 12. 2018 / 20:00 Kapitán DemoBeats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Adolf Nytra - ANYTRA
Nový Jičín
od 6 675 Kč

Detail

GOLDEN GASTRO SERVICE, s.r.o.
Ostrava-město
od 16 280 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu