Divadlo Jiřího Myrona otevře v neděli kavárnu a zve na bazárek

  • 14. prosince 2018,
  • 10:55,
  • PR

V neděli 16. prosince v 11:00 hodin začnou veřejnosti sloužit další komfortní prostory v rekonstruovaném komplexu Divadla Jiřího Myrona: pasáž s prodejem vstupenek a předplatného a kavárna. Do kavárny bude vstup nově možný také zmíněnou pasáží a bude tedy sloužit v běžném denním režimu nezávislém na představeních. Předvánočně nabídne divadlo pouze v tento den v nové prodejní pasáži slevy na vstupném do konce sezóny. Ateliér při NDM na rohu Milíčovy a Čs. legií věnuje třetí adventní neděli charitativnímu bazárku s programem. Výtěžek poputuje letos mobilnímu dětskému hospicu Ondrášek.

V neděli 16. prosince v 11:00 hodin začnou veřejnosti sloužit další komfortní prostory v rekonstruovaném komplexu Divadla Jiřího Myrona: pasáž s prodejem vstupenek a předplatného a kavárna. Do kavárny bude vstup nově možný také zmíněnou pasáží a bude tedy sloužit v běžném denním režimu nezávislém na představeních. Předvánočně nabídne divadlo pouze v tento den v nové prodejní pasáži slevy na vstupném do konce sezóny.  Ateliér při NDM na rohu Milíčovy ulice a Čs. legií věnuje celou třetí adventní neděli (10:00 až 18:00) charitativnímu bazárku s programem. Výtěžek poputuje letos mobilnímu dětskému hospicu Ondrášek.

První etapa rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona má tedy za sebou další fáze. Téměř hotová je nová fasáda ve stylu původní stavby z konce 19. století, zpět se vrátil nápis Národní dům. Je tam, kde býval po roce 1894, kdy byla budova pod tímto názvem otevřena jako první samostatný stánek české kultury v Moravské Ostravě. Před dokončením je nyní zázemí pro soubory a pracovníky divadla. V 1. patře divadla je stále přístupný opravený slavnostní sál. Na rohu třídy Čs. legií a Milíčovy ulice funguje naplno v nových prostorách Ateliér při Národním divadle moravskoslezském (dále NDM). Diváci si už našli cestu i do nového komorního Divadla „12“, kde zatím hraje činohra NDM, ale kde už se připravuje i první operní projekt s premiérou v únoru 2019. Žije to také v tamním baru Ve Dvanáctce.

Třetí adventní neděle bude tedy dnem, kdy NDM otevře v komplexu Divadla Jiřího Myrona další prostory. „Provoz kavárny, která ponese název Národní dům, nebude omezen hracími dny či hodinami divadla a to je dobře. Chceme, aby si k nám lidé našli cestu i pro posezení u něčeho dobrého. Vyšší komfort pro veřejnost včetně bezbariérového přístupu má po rekonstrukci také staronové místo prodeje vstupenek v pasáži, kterou je možné vejít také do kavárny,“ popisuje ředitel NDM Jiří Nekvasil. „Při plánech na rekonstrukci jsme pamatovali na to, aby návštěvníci měli více pohodlí. Proto je dnes v komplexu divadla více bufetů, je tam nový bar i tato nová denní kavárna,“ přiblížil Jiří Nekvasil. Prodej vstupenek bude zatím fungovat na obou místech – stále ještě v provozní budově za Divadlem Antonína Dvořáka (kam byl přesunut kvůli rekonstrukci) a v běžném režimu také v nové pasáži Divadle Jiřího Myrona.

Naplno to žije v nových prostorách pro Ateliér NDM už od okamžiku říjnového otevření. Třetí adventní neděli věnovaly lektorky Ateliéru NDM charitativnímu bazárku, kam může věnovat do prodeje knihy, obrázek, zachovalé šatstvo během toho dne i veřejnost. Ateliér bude v neděli otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. Bazárek zpetří hudební program nebo workshopy pro rodiče s dětmi. Ateliér může díky novým prostorám také rozšiřovat svou činnost. „Od ledna nabídneme více míst v tzv. mamasessions – to jsou tvořivé divadelní dílny umožňující rodičům a dětem první kontakt s divadlem. Navazovat na ně bude Klub malého a mladého diváka,“ říká vedoucí Ateliéru NDM Vladimíra Dvořáková s tím, že podrobné informace o práci Ateliéru při NDM návštěvníci dostanou i v neděli v půběhu celého dne.

Národní divadlo moravskoslezské už má plány na další etapy rekonstrukce. „Modernizaci potřebuje jeviště, hlediště i technika v Divadle Jiřího Myrona. Další fází by měl být také posun divadelního života na Černou louku, kde máme k dispozici jeden z nevyužívaných pavilónů a kde by v budoucnu měl být prostor třeba pro činohru nebo tolik potřebnou velkou zkušebnu,“ uzavřel ředitel NDM Jiří Nekvasil.Dušan Glogar Ing. - UNIPROJEKT - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků