Reklama

Ateliér NDM přijímá všechny věkové kategorie. Zájem o divadlo podmínkou

  • 9. ledna 2019,
  • 11:24

Ateliér pro divadelní vzdělávání při Národním divadle moravskoslezském (dále jen Ateliér NDM) zahajuje nový rok 2019 stylově: již tuto středu (9. ledna) konkurzem pro teenagery do Činoherního klubu při NDM a na přelomu ledna a února bude přijímat malé děti do dramatické přípravky. Nově rozšiřuje také nabídku pro širší (dospělou) veřejnost – v únoru otevře diskusní Klub D a díky další nové aktivitě pak zájemci nahlédnou do zákulisí a seznámí se s profesemi a řemesly, bez nichž by se divadlo jen těžko obešlo.

Reklama

Ateliér NDM získal na podzim díky rekonstrukci po více než šesti letech existence první ryze vlastní prostory v komplexu Divadla Jiřího Myrona - na rohu ulic Milíčova a Čs. legií v centru Ostravy. Ateliér NDM vznikl  v roce 2012 a byl primárně určen právě pro děti a mládež, letní divadelní školu pak vždy v srpnu pořádal pro pedagogy. Samostatné prostory znamenají nové možnosti a výzvy a rozšíření nabídky na širší veřejnost a dospělé.

Nejbližší výzvy Ateliéru NDM jsou určeny nejmladší generaci. Ve středu 9. ledna 2019 od 18:00 pořádá Ateliér NDM doplňující konkurz do Činoherního studia NDM. „Hledáme žáky a studenty ve věku 12-17 let se zájmem o divadlo, kteří chtějí pracovat pod vedením umělců NDM. Smysluplně strávený volný čas především ve společnosti herců činohry NDM a pro ty nejlepší pak také možnost zahrát si v některé z našich inscenací, to je ve stručnosti náplň studia. Hledáme tedy talentované teenagery, kteří se chtějí věnovat herectví a mohou mít třeba našlápnuto na konzervatoř či jinou uměleckou školu. Činoherní studio může sloužit i jako přípravka, ale nabízíme také unikátní možnost nahlédnout do zákulisí našich souborů, do toho, jak se dělá divadlo,“ přibližuje vedoucí Ateliéru NDM Vladimíra Dvořáková. Nejmladším talentům se v Ateliéru kromě lektorek věnují například herci Vít Roleček a Petra Lorencová, v minulosti to byli Ivan Dejmal a Lucie Končoková.

Prostor se v Ateliéru NDM otevírá i těm nejmladším: v době od  23. ledna do 6. února proběhne zápis do dramatické přípravky, která je určena předškolákům ve věku 5-6 let se zájmem o divadlo. Podobně jako teenageři se pak nejtalentovanější děti mohou objevit i v inscenacích NDM.

V únoru otevře Ateliér NDM další nové možnosti.„Rozšíříme nabídku pro  dospělé, zájem tady dlouhodobě je – především nám to ukazuje účast na Letní divadelní škole NDM vždy v srpnu. Té se už zdaleka neúčastní jen pedagogové, pro které byla původně určena. Otevřeme nově Klub D, jakýsi  klub přátel  divadla, umění a kultury obecně. Je určen všem zájemcům nad 15 let, kteří chtějí své divadelní prožitky sdílet s ostatními, diskutovat o nich nejen spolu, ale také s tvůrci inscenací či herci. Členům Klubu D nabídneme setkání se zajímavými kulturními hosty, zvýhodněnou návštěvu představení jako součást cyklu Než se zvedne opona a další aktivity. První otevřené klubové setkání bude v pondělí  4. února v 17 hodin v prostorách Ateliéru,“ zve Vladimíra Dvořáková. (pozn. Než se zvedne opona jsou cykly doprovodných programů k vybraným inscenacím včetně jejich návštěv).

Nahlédnout do zákulisí přípravy divadla umožní další nový  projekt Ateliéru NDM s názvem Myslet divadlo.  „Veřejnost se tu potká s mistry divadelních oborů, nahlédnou do tajemství vzniku divadelních  inscenací z různých úhlů pohledu. Představíme inscenační týmy, ale také řemeslníky a umělecké profese, které pomalu mizí a bez nichž by se divadla těžko obešla,“ uzavírá nabídku novinek vedoucí Ateliéru NDM Vladimíra Dvořáková s tím, že všechny termíny akcí i novinky je možné najít na webu NDM či facebooku Ateliéru.Veletrh SVATBA 2019

02.02. 10:00 - 03.02. 15:00
Ostrava, Výstaviště Černá louka v Ostravě, pavilon A

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 23.01. 12:20
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Pane Bůh, tady Anna. Čtení s B. Hrzánovou a A. Langerovou

17.02. 19:00 - 23.01. 12:20
Ostrava, DK Akord, Ostrava

BRANO a.s.
Opava
od 23 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

DOSSAN,soukromá sanitní doprava,společnost s ručením omezeným
Nový Jičín
od 22 000 Kč

Detail

Sírius, příspěvková organizace
Opava
od 25 000 Kč do 32 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu