OZO má nový mobilní drtič biologicky rozložitelných odpadů

  • 22. ledna 2019,
  • 19:44

Odpadová společnost OZO Ostrava investovala na sklonku loňského roku 5,7 milionu korun do pořízení drtiče biologicky rozložitelných odpadů, který je desetkrát výkonnější než doposud využívaný stroj a navíc je mobilní. Díky tomu společnost nabídne i rozšíření doposud poskytovaných služeb.

Reklama

„Nový mobilní drtič zvládne podrtit až 150 m3 rostlinného materiálu za hodinu. A navíc si poradí nejen se silnějšími kusy dřeva, a to až do průměru 540 mm, ale také s dlouhou trávou či senem. To doposud používaný stroj, který jsme nyní po deseti letech provozu na kompostárně prodali, neuměl. Dokázal podrtit pouze větve do průměru 350 mm a delší měkké rostlinné materiály ho zahlcovaly,“ představuje novinku značky Husmann jednatel společnosti OZO Ostrava Karel Belda. A dodává, že nový drtič bude zpracovávat nejen větve z ořezu stromů z veřejné zeleně a ze zahrádek občanů, ale právě v těchto dnech i svezené vánoční stromečky. Výsledná dřevní štěpka pak bude využívána během celé sezony k promíchání s trávou a dalšími rostlinnými odpady při výrobě kompostu, pro jehož kvalitu je nezbytný optimální poměr dusíku (tráva) a uhlíku (dřevo a suché listí) v zakládce.

„Vyšší kapacita drtiče nám společně s jeho mobilitou umožní nabídnout zcela nové služby ostravským městským obvodům a jejich obyvatelům, kteří budou moci větve ze zahrad odkládat na více místech. Až doposud je totiž mohli z kapacitních důvodů odvážet jen do tří ostravských sběrných dvorů, nebo přímo na obecní kompostárnu v Hrušově,“ pokračuje Karel Belda. „Nyní budeme moci přistavit toto mobilní zařízení rovnou do obvodů a podrtit větve na místě. Pro občany to bude znamenat vyšší komfort likvidace větví a pro město a OZO lepší ekonomiku svozu a využití,“ uzavírá.Anna K., Lenka Lo Hrůzová a koncert pro Verunku

26.05. 16:00 - 24.04. 20:17
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Garden Food Festival na Slezskoostravském hradě

27.04. 10:00 - 28.04. 18:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Bc. Martina Hricová
Karviná
od 81 Kč

Detail

EKOFAS spol. s r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Beskydská stavební, a.s.
Frýdek-Místek
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu