Na léčbu obezity vynakládá ČPZP ročně až 40 milionů korun

  • 22. ledna 2019,
  • 19:48

Nadbytečná kila, která nás asi nejvíce trápí po vánočním hodování, nejsou jen estetický problém. Mohou znamenat i vážné zdravotní potíže. Obezita totiž mimo jiné zvyšuje riziko infarktu, cévní mozkové příhody nebo riziko vzniku cukrovky. Na léčbu pacientů s diagnózou obezity vynakládá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) téměř 40 milionů korun za rok.

Reklama

„Náklady na léčbu obezity narůstají. Je to dáno jednak vzrůstajícím počtem obézních lidí, jednak změnou postoje společnosti k obezitě a nadváze, tedy štíhlý rovná se perspektivní, což může být motivací pro léčbu. Vliv na růst nákladů mají také nové možnosti léčby,“ konstatuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová s tím, že zatímco v roce 2013 evidovala ČPZP více než 6 300 obézních pojištěnců, v roce 2018 jich bylo již téměř 7 000.


Vyčíslení této léčby však není jednoduché vzhledem k tomu, že pacient nemusí být cíleně léčen pro obezitu, ale léčí se s diagnózami diabetes, onemocnění srdce, hypertenze, cévního či maligního onemocnění, na jejichž vzniku se obezita podílí. „Ve vykazování pro zdravotní pojišťovnu je vykázána hlavní diagnóza, pro kterou se pacient léčil. Obezita nemusí být vůbec uvedena, ačkoliv byla původní a hlavní příčinou nemoci,“ vysvětluje tisková mluvčí ČPZP. Výsledná čísla tak mohou být ještě vyšší.

Příspěvek 700 Kč na pravidelné sportování

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna má v nabídce preventivní programy, které mohou lidem s úpravou hmotnosti pomoci. Svým pojištěncům například přispívá 700 Kč na permanentku na pravidelné sportovní aktivity a podpoří je také v plavání. Na jaře a na podzim poskytuje ve vybraných bazénech po celé České republice plavání zdarma nebo se slevou. Právě pohyb ve vodě je velmi vhodnou variantou pro osoby s vyšší hmotností a nadváhou, neboť se při něm méně namáhají klouby a páteř.

Zdravotní pojišťovnu je možné změnit právě teď

Tyto a mnohé další benefity nabízí ČPZP stávajícím i novým klientům bez rozdílu. Změna pojišťovny je možná jedenkrát ročně. Pokud o přeregistraci požádáte do konce března, klientem nové pojišťovny se stanete již od letošního července. K ČPZP, která se počtem téměř 1,3 milionu klientů řadí mezi tři největší zdravotní pojišťovny, se můžete rychle a jednoduše zaregistrovat i online na www.cpzp.cz.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje téměř 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má 109 poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní programy plné výhod, slev a bonusů.Hana Fialová, David Stypka a Buty. Koncert hospicu Ondrášek

27.04. 16:30 - 24.04. 20:03
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Šašek a syn / Divadlo Bolka Polívky

18.06. 19:00 - 24.04. 20:03
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Garden Food Festival na Slezskoostravském hradě

27.04. 10:00 - 28.04. 18:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

JIMI-Brusivo s.r.o.
Ostrava-město
od 50 000 Kč do 80 000 Kč

Detail

HPF CleanCat s.r.o.
Ostrava-město
od 80 Kč do 85 Kč

Detail

Občanům s.r.o.
Ostrava-město
od 22 000 Kč do 390 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu