RBP se dohodla na úhradách za ošetřovatelskou péči v zařízeních sociálních služeb

  • 1. února 2019,
  • 8:34

RBP, zdravotní pojišťovna a odborná společnost Gratia futurum 913 se za účasti Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR dohodly na podmínkách úhrad za ošetřovatelskou péči, která bude klientům zdravotní pojišťovny RBP poskytována v roce 2019 v pobytových zařízeních sociálních služeb (PZSS).

Reklama

Uzavřením této dohody byla zachována kontinuita s předchozími obdobími a dále posílena stabilita systému úhrad zdravotních služeb z prostředků veřejného zdravotního pojištění pro pojištěnce, kteří jsou klienty domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem, domovů pro osoby se zdravotním postižením a týdenních stacionářů.

„Protože neustále roste počet lidí, kteří tyto služby potřebují, považuji uzavření dohody za velmi důležité.  Jsem rád, že se shodu s odbornou společností podařilo najít velmi rychle,“ uvedl ředitel pro smluvní vztahy a správní řízení RBP Václav Janalík.

Protože úhradu za zdravotní služby poskytované PZSS úhradová vyhláška Ministerstva zdravotnictví ČR neupravuje, konkrétní podmínky si tak individuálně pro každý kalendářní rok musí sjednat jednotlivé zdravotní pojišťovny se zástupci poskytovatelů. Nový dodatek pro rok 2019 už podle ředitele Janalíka zohledňuje nový bonifikační výkon za nepřetržitý provoz zdravotních sester a rovněž podmínky vykazování výkonů ošetřovatelské péče praktickými sestrami. Návrh úhradového dodatku na rok 2019 začne RBP rozesílat poskytovatelům v nejbližších dnech.

„Chtěl bych RBP poděkovat za konstruktivní přístup a porozumění k potřebám pojištěnců - seniorů, o které se poskytovatelé pobytových sociálních služeb starají,“ okomentoval výsledek oboustranného  jednání zástupce odborné společnosti Gratia futurum 913 Radek Žádník.Pane Bůh, tady Anna. Čtení s B. Hrzánovou a A. Langerovou

Zítra 19:00 - 16.02. 8:04
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 16.02. 8:04
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 16.02. 8:04
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Dvanáctka s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Moravskoslezské cukrovary, a.s.
Opava
od 27 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Veterinární ambulance MVDr. Novák
Frýdek-Místek
od 8 000 Kč do 9 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu