V Divadle loutek půjde o záchranu planety, zaútočil na ni totiž plast

  • 14. února 2019,
  • 6:30

V pátek 15. února v 17 hodin proběhne na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava premiéra nové inscenace s názvem Plasťáci útočí. Dobrodružná fantasy pohádka v režii Pavla Gejguše je určena dětem od sedmi let a vypráví příběh s jasným poselstvím – přírodu je třeba chránit.

Reklama

Kdysi modrá planeta se proměňuje ve vyprahlé plastové impérium ovládané Plastikem Všemocným. Čisté vody stále ubývá a světu hrozí zánik. Jedinou nadějí je poslední vodní krystal, který dokáže znečištěnou vodu vyčistit. Do jeho záchrany se proto pustí - s pomocí mladíka Vavřína, prototypu českého pohádkového Honzy – odvážná princezna Rebarbora. Dobrodružná pohádka Plasťáci útočí inspirovaná sci-fi a fantasy filmy a knihami sice čerpá z aktuálních témat z oblasti ekologie, nesnaží se však být primárně edukativní. Příběh musí děti především bavit.

„Sáhli jsme tentokrát po tématu ekologickém, tudíž velmi ožehavém a aktuálním. Děti by však o plastovém nebezpečí, které světu hrozí, měly být poučeny nenásilně, zábavnou formou - užijí si tedy spolu s hlavními hrdiny spoustu dobrodružství i legrace,“ popisuje dramaturgyně Daniela Jirmanová.

Scénář napsal Marek Pivovar na základě rozšířeného námětu režiséra Pavla Gejguše. Loutky a scénu navrhla Iva Bartošová. Využila jak plast, především plastové lahve, tak přírodní materiály. Hudbu k inscenaci složil Tomáš Rossi. O dramaturgii se postarala Daniela Jirmanová a Marek Pivovar. Inscenace je kompletně loutková a loutky vodí Aneta Červená, Marian Mazur, Karel Růžička, Petr Sedláček a Lenka Sedláčková.Aňa Geislerová představení Zcela jarní trojúhelník

27.03. 19:00 - 19.03. 3:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 19.03. 3:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Včelařské jarní setkání VČELA!!!

22.03. 9:00 - 23.03. 17:00
Ostrava, Výstaviště Černá louka v Ostravě, pavilon A

PIVOVAR Stěbořice s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč

Detail

EUROEKO POZEMNÍ STAVBY a.s.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 32 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu