Reklama

Na hlavní scéně Divadla loutek řádí loupežnické bandy ze severu

  • 3. dubna 2019,
  • 18:31

V pátek 5. dubna v 17 hodin proběhne na hlavní scéně Divadla loutek Ostrava premiéra inscenace Ronja, dcera loupežníka. Známý knižní titul švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové pro Divadlo loutek Ostrava zdramatizovala Daniela Jirmanová, režie se ujal Martin Tichý.

Reklama

Novinka v repertoáru ostravského Divadla loutek vypráví příběh o přátelství tak silném, že dokáže smířit i dva znepřátelené loupežnické rody. Inscenace v režii Martina Tichého Ronja, dcera loupežníka bude mít premiéru v pátek 5. dubna v 17 hodin na hlavní scéně Divadla loutek Ostrava. Jevištní adaptaci knižní předlohy připravila Daniela Jirmanová. Jak sama říká, neměla potřebu na příběhu nic zásadního měnit. K adaptaci proto přistupovala s respektem a pokorou. „Pochopitelně se na jeviště nedá přenést úplně vše, co je v knize. Chtěli jsme ale zachovat hlavní motivy a atmosféru, a to se nám, doufám, podařilo,“ dodává.

Ronja a Birk jsou děti dvou znepřátelených loupežnických rodů. Na jevišti poznávají tajemný severský les, krásnou divokou přírodu i nadpřirozené tvory, kteří v ní žijí. Jejich přátelství musí nejdříve obstát v mnoha těžkých zkouškách, aby nakonec dokázalo smířit i ony dvě loupežnické tlupy a především jejich tvrdohlavé náčelníky.

O hudbu k inscenaci se postaral Pavel Helebrand, loutky hrají Karolína Hýsková, Božena Homolková, Lenka Sedláčkovám Martin Legerski, Aleš Petrič a Petr Sedláček. Jedná se především o klasické dřevěné marionety. Spolu se scénografií a kostýmy je navrhl výtvarník Robert Smolík. Diváci mohou jeho divadelní práci znát především z libereckého Naivního divadla, či z inscenací pražského loutkového souboru Buchty a loutky. Podílel se rovněž na výpravě k loutkovému filmu režiséra Radka Berana a výtvarníka Františka Antonína Skály Malý pán (2014) a vytvořil také scénografii loňské vánoční pohádky České televize Čertí brko (2018). V případě inscenace Ronja, dcera loupežníka se jedná o první Smolíkovu spolupráci s Divadlem loutek Ostrava.Partička / improvizační show

11.10. 20:00 - 20.06. 14:59
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Slavnosti pivovaru Ostravar 2019

Zítra 15:00 - 22.06. 22:00
Ostrava, Pivovar Ostravar

Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 20.06. 14:59
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

VS - Invest a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROHELP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

E LINKX a.s.
Ostrava-město
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu