Studenti PORG Ostrava vyvíjejí aplikaci pro vyúčtování služebních cest

  • 10. dubna 2019,
  • 9:40,
  • PR

Studenti septimy ostravského gymnázia PORG se podílejí na projektu vývoje nové webové aplikace. Pod vedením svého externího učitele, Tomáše Gröpla, pracují na aplikaci pro jednoduché vyúčtování služebních cest.

Kdo ze zaměstnanců, kteří občas vyjedou na služební cestu, by neznal papírovou verzi tzv. cestovního příkazu a čas potřebný pro jeho vyplnění. Doba softwarových aplikací však přináší i jiné možnosti a to, řešení vyplňování nudných tiskopisů prostřednictvím několika kliknutí počítačové myši.

Čím více bude finální řešení jednodušší, tím více času je nutno věnovat jeho přípravě, řeklo si „sedm statečných“ studentů gymnázia PORG z Ostravy-Vítkovic a pod vedením učitele, T. Gröpla se pustilo v měsíci září 2018 do práce. Zatím na projektu celkově strávili více než 53 hodin času a ambicí projektu je nasadit aplikaci do konce školního roku 2018/2019 k uživatelskému testování pro pilotní skupinu uživatelů. V budoucnu by aplikace mohla být uvedena do ostrého provozu a sloužit například zaměstnancům největší IT firmě v regionu Tieto.  Pokud bude nasazení úspěšné a studentům se podaří aplikaci uplatnit v praxi, bude dalším krokem její rozvoj, například vytvoření mobilní verze.

„Často se říká, že školní, teoretická výuka je odtržena od reality. Myslím, že práce našich studentů na tomto projektu jasně ukazuje, že tomu tak vůbec být nemusí. Mám velkou radost z toho, jak moc šikovné studenty na škole máme,“ sdělila ředitelka gymnázia PORG, Dagmar Dluhošová.

Aplikace slibuje, že díky modernímu uživatelskému rozhraní zjednoduší proces vyúčtovávání služebních cest a zkrátí čas na několik málo minut. Zároveň úplně odbourá papírový proces vyúčtování, který je nahrazen elektronickým. Studenti spočítali, že jejím nasazením by firma mohla ušetřit desítky hodin práce svých zaměstnanců za rok. Aplikace musí rovněž splňovat přísné požadavky dané legislativou České republiky pro výpočet a výplatu cestovních náhrad.Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

SALVEKO TREND s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 16 100 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků