Reklama

Konference Odpady 21 letos podevatenácté, tentokrát v Olomouci

  • 12. dubna 2019,
  • 3:28

Je možný konec skládkování v roce 2024, nebo v nedohlednu? – budou hledat odborníci na odpadové hospodářství na konferenci Odpady 21, která se koná již podevatenácté, letos 17. a 18. dubna v Hotelu Flora v Olomouci. Organizátorem akce je Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, společnost FITE a Technické služby města Olomouc.

Reklama

Během prvního konferenčního dne představí postoj krajů k ukončení skládkování v roce 2024 náměstkyně moravskoslezského hejtmana Jarmila Uvírová a náměstek olomouckého hejtmana Milan Klimeš. O omezování skládkování komunálních odpadů v Olomouci budou hovořit Jana Matzenauerová ze statutárního města Olomouc a Radim Plachý z Technických služeb města Olomouc. O zkušenostech ze zahraničí s ukončováním skládkování promluví zástupci partnerského města Krakowa. Zda nový zákon o odpadech posune zákaz skládkování z roku 2024 na pozdější termín, odpoví Jaromír Manhart z ministerstva životního prostředí.

Druhý jednací den jsou potom na programu například otázky bezpečnostních rizik skládkování. O environmentálních rizicích spojených se skládkováním bude hovořit Vilém Žák, autorizovaný odborník E.I.A, o požárech skládek odpadů Radim Kuchař z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a o environmentálních dopadech požárů skládek Jiří Staš z Technology Hunter. Jana Suzová ze společnosti SAKO Brno bude porovnávat domnělá a skutečná rizika energetického využívání směsného komunálního odpadu se skládkováním. Jaké budou environmentální dopady a důsledky pokračujícího skládkování po roce 2024, přiblíží Soňa Jonášová z Institutu Cirkulární Ekonomiky. Postoje a názory krajů k případnému posunutí termínu ukončení skládkování představí náměstek hejtmanky Středočeského kraje Miloš Petera a Pavel Drahovzal ze Svazu měst a obcí. A zazní také přednáška Pavla Bartoše, prezidenta Sdružení a předsedy představenstva společnosti FITE, na téma, zda jsme připraveni ukončit skládkování v roce 2024.

„Konference Odpady 21 je pořádána od roku 2001 a je dlouhodobě zaměřena na klíčové problémy odpadového hospodářství, zejména komunálního odpadu,“ uvedl Pavel Bartoš s tím, že na konferenci probíhají odborné diskuze ke strategickým národním dokumentům, které souvisí s možností využívání komunálních odpadů jako surovinového zdroje. Od roku 2012 patří konference Odpady 21 do cyklu Odpadové dny. Součástí letošního ročníku je návštěva společnosti Cement Hranice.

Konferenci podpoří ze svých rozpočtů Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj a statutární město Olomouc.Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 18.06. 11:04
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Partička / improvizační show

11.10. 20:00 - 18.06. 11:04
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Daniel Zotyka
Karviná
od 16 400 Kč do 40 000 Kč

Detail

INTOZA s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu