Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tip na víkend: skok auta s člověkem z 80metrové výšky na vlastní oči

Všichni milovníci a fanoušci motorismu budou mít o nadcházejícím víkendu svátek. V polských Katovicích se totiž uskuteční 8. a 9. června veletrh ProfiAuto Show. Na veletrhu se představí na 150 vystavovatelů, velký prostor dostane servisní zóna a aktivity pro mechaniky. Návštěvníci si třeba užijí adrenalinové atrakce, závodní motokáry nebo drift show. Poprvé zde bude prezentovat policejní techniku Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Ukáže se zde také 600koňový speciál McLaren F1 EVO 2019 českého závodníka do vrchu Marka Rybníčka.

Vůbec poprvé se bude na motoristickém veletrhu prezentovat česká policejní technika. Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje tady představí techniku dopravní policie i speciální pořádkové jednotky. Návštěvníci si prohlédnou třeba speciálně upravený vůz VW Amarok, který slouží jako zásahové vozidlo ve zvlášť náročných terénních podmínkách, ukáže se nový policejní „superb“ s výkonem 276 koní, motocykl BMW nebo unikátní přestavba vozidla Iveco, které se využívá při živelných a průmyslových pohromách. Jako zajímavost bude součástí ukázky také motorový člun i policejní motorová čtyřkolka. Celkem se představí na 8 kusů policejní techniky.


Servisní zóna pro mechaniky ukáže pomocí virtuální reality, jak by měl vypadat ideální servis, představí vzorový servis a moderní nástroje a řešení usnadňující každodenní práci v servisu. Pro odborníky jsou připraveny během dvou dnů desítky odborných školení a workshopů. Během soboty se mechanici utkají v soutěži o Pohár mechaniků 2019 o 30tunový lis, který bude hlavní výhrou.


Velká porce aktivit a zábavy je připravena také pro motoristickou veřejnost. Fanoušky čekají ukázky závodních motokár a jízda na motokárovém okruhu s 9koňovými „monoposty“. Návštěvníci si užijí také ukázky driftu a drift taxi, motocyklový trial nebo auto s dvěma předními částmi. Program také zahrnuje vystoupení Bikini Car Wash a velkolepou taneční show s ohněm. Skvělým zážitkem bude skok na kaskadérskou nafukovací matraci z výšky 5 metrů, a hlavně auto bungee jumping z 80metrového jeřábu.


Poháněno vášní – to je motto letošního 16. ročník motoristického veletrhu ProfiAuto Show. Program bude probíhat v multifunkční hale Spodek a Mezinárodním kongresovém centru v sobotu 8. (od 10.00 do 18.00 hodin) a v neděli 9. června 2019 (od 10.00 do 17.00 hodin).

Harmonogram, přehled atrakcí a aktivity a další informace jsou na https://profiauto.pl/show/cz



České dráhy ovládnou moravské rychlíky. Vystřídají RegioJet na lince mezi Brnem a Bohumínem

Včera 11:24 | Celý MS kraj | Anna Břenková

České dráhy zvítězily v soutěži moravských rychlíků. Od roku 2028 budou obsluhovat tři linky R8, R12 a R13. ČD nahradí na trase Brno – Ostrava – Bohumín společnost RegioJet, která tuto trasu provozuje od roku 2019. Soukromý dopravce se o zakázku ucházel i tentokrát, ale ministerstvo dalo přednost dráhám, protože jejich nabídka byla levnější.

Ostrava pokračuje v záchraně historické sýpky. Jde o jednu z nejstarších staveb ve městě

15. ledna 2026 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava velmi dbá na ochranu a péči o památkově chráněné a historicky cenné objekty už jen proto, že jich není mnoho. Jedním z nich je i Svinovská sýpka, kterou město odkoupilo, aby ji zachránilo před zkázou. Přípravy na její rekonstrukci jsou v plném proudu.

Hejtman předal Speciální pořádkové jednotce k 15 letům dvě auta

Včera 9:08 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Když jde do tuhého, nastupují takzvaní těžkooděnci, neboli příslušníci Speciální pořádkové jednotky. Ta Moravskoslezská se sídlem ve Frýdku-Místku slavila patnáct let od svého založení. A u té příležitosti se rozdávala i prestižní ocenění.

Karvinské Draculino pořádá kurzy sebeobrany Jiu-Jitsu pro ženy, které si je oblíbily

Včera 13:12 | Karviná | Gabriela Stašová

Sebeobrana je velice důležitá, a co teprve pro ženy. Sportovní klub Draculino Karviná od září spustil kurzy speciální sebeobrany Jiu-Jitsu pro ženy a tyto tréninky mají mezi nimi obrovský úspěch.

MPO po třech letech dokončila projekt Asistentů prevence kriminality. Přispěli ke zvýšení bezpečnosti

Včera 10:18 | Ostrava-město | Anna Břenková

Městská policie Ostrava má za sebou úspěšný tříletý projekt Asistentů prevence kriminality. Ti působili ve vyloučených lokalitách a zvyšovali bezpečnost ve městě. Zároveň projekt podpořil zaměstnání osob obtížně uplatnitelných na trhu práce. Celkem 26 asistentů bylo důležitou spojkou mezi občany, strážníky a sociálními službami. Ostrava si asistenty prevence ponechá i po skončení dotací.

Cvičení dětí ve Studénce je v novém sále lepším zážitkem

Včera 8:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Tělocvična městského rodinného centra ve Studénce je po celkové renovaci. Odstraněny byly navlhlé obklady a nevhodná podlaha. Upravený prostor je nyní daleko příjemnější, třeba i pro cvičení malých dětí.

Město hledá osobnosti, navrhnout je můžete i vy. Čas je do konce ledna

Včera 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín chystá vyhlášení osobností města za rok 2025. Nominovat adepty z různých oblastí působnosti, například, kultury, sportu nebo i podnikatelské sféry, může veřejnost do konce ledna.

V Opavě začala stavba nových dílen pro Střední školu technickou. Přinesou zásadní zlepšení výuky

15. ledna 2026 11:12 | Opava | Yvona Fajtová

Střední škola technická v Opavě se dočká nových moderních dílen. Moravskoslezský kraj dnes slavnostně zahájil stavbu specializovaného zázemí pro výuku technických oborů. Projekt za více než 70 milionů korun podpoří i Evropská unie.

Odevzdané vánoční stromky využije Frýdecká skládka pro výrobu kompostu

15. ledna 2026 17:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

S novým rokem začal tradičně i ve Frýdku-Místku svoz vánočních stromků, které lidé mohou odkládat nejen u nádob na bioodpad, ale i u kontejnerů na směsný komunální odpad.

Čestné uznání v anketě Senior roku získal občan Poruby

15. ledna 2026 15:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Město udělilo také dvě čestná uznání. Jedno z nich zamířilo do Poruby. Oceněn byl Konstantin Papasavoglu - dlouholetý předseda Řecké obce v Ostravě.

Obsluha jeřábů

Frýdek-Místek Nástup: od 1. února 2026 od 30 000 do 45 000 Kč/měsíc

Mladá skupina lidí si přišla na 300 tisíc korun podvodnými inzeráty

Včera 9:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na internetu prodávali drahé mobily, malotraktory i mini bagry. Místo zaplaceného zboží se zájemci dočkali výhružek a výmluv. Šest mladých podvodníků z Karvinska poškodilo téměř třicet lidí o 300 tisíc korun. Hrozí jim až osm let ve vězení.

Hosté ve studiu: Josef Bělica (ANO), hejtman MS kraje

15. ledna 2026 14:03 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Pohotovosti zatím platí kraj ze svého, pojišťovny je nestihly do konce roku 2025 přebrat

Včerejší ledovka zranila 33 chodců. Nejvíce úrazů bylo v Ostravě

15. ledna 2026 11:27 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Včerejší ledovka potrápila všechny chodce v MS kraji. Celkem se zranilo 33 lidí. Nejvíce záchranáři vyjížděli ke zraněným v Ostravě. Nejčastěji docházelo k poranění kotníku a hlavy.

Hosté ve studiu: Arnošt Vašíček, záhadolog, spisovatel, scénarista

14. ledna 2026 18:17 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V Šenovském muzeu ožívají záhady před očima návštěvníků

Hosté ve studiu: Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov

14. ledna 2026 17:07 | Celý MS kraj | Jana Lipowská

SZZ Krnov zkvalitňuje péči o pacienty

Hosté ve studiu: Vladimír Vlček, generální ředitel HZS ČR

14. ledna 2026 14:08 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Hasiči ČR jsou v mezinárodním měřítku na špici, potřebovali by více lidí do týmů