Reklama

Smetanova Prodaná nevěsta dostala loutkový kabát

  • 12. června 2019,
  • 10:39

Poslední premiéra 65. divadelní sezóny bude v Divadle loutek zpěvná a veselá. V pátek 14. června v 17 hodin se divákům představí loutková verze slavné komické opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Inscenaci určenou téměř všem bez rozdílu věku režíruje Marek Zákostelecký. Kromě režie se ujal i scénografie, loutek a kostýmů.

Reklama

Stálice repertoáru všech operních divadel – komická opera Prodaná nevěsta – si nově našla své místo i v nabídce Divadla loutek Ostrava. Premiéra poslední loutkové novinky stávající divadelní sezóny proběhne v pátek 14. června v 17 hodin na hlavní scéně. Inscenaci režíruje Marek Zákostelecký, který navrhl scénu, loutky – maňásky a plošné loutky - a kostýmy. O hudební aranžmá a nastudování se postaral Vratislav Šrámek, důležitá je v inscenaci také choreografie Veroniky Knytlové z taneční skupiny VerTeDance.

Na známém příběhu se nic zásadního nemění – děj se odehrává na vesnické pouti, lásku Jeníka a Mařenky ohrožují jejich rodiče, do všeho se plete vykutálený Kecal a komediantům ve vsi k tomu všemu ještě uteče medvěd.

„Prodaná nevěsta v Divadle loutek je skvělá příležitost pro rodiče či učitele, kteří by rádi seznámili děti s jednou z našich nejslavnějších oper – a sami si ji užili – ale zároveň si nejsou jistí, zda už nazrál čas vzít je do velkého divadla ´mezi zlaté portály´,“ popisuje dramaturgyně Daniela Jirmanová. Inscenace je určena divákům od osmi let, horní věková hranice v tomto případě neexistuje. Prodaná nevěsta v DLO nabízí zážitek pro celou rodinu.

V inscenaci hrají Jana Zajacová, Ivo Marták, Marian Mazur, Martin Legerski,  Tomáš Rossi, Edita Bandyová, Lenka Pokorná Macharáčková, Vladimíra Philippová Krakovková, Aleš Petrič a Petr Sedláček.

Kromě páteční premiéry mohou zájemci zhlédnout představení i v následujícím týdnu ve všední dny dopoledne, nedělní reprízy se v programu objeví opět až na podzim.Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 19.06. 13:34
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Beats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Ignis Forst s.r.o.
Frýdek-Místek
od 8 400 Kč do 9 000 Kč

Detail

VEPAK, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Lubomír Fic
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu