Reklama

Smetanova Prodaná nevěsta dostala loutkový kabát

  • 12. června 2019,
  • 10:39

Poslední premiéra 65. divadelní sezóny bude v Divadle loutek zpěvná a veselá. V pátek 14. června v 17 hodin se divákům představí loutková verze slavné komické opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Inscenaci určenou téměř všem bez rozdílu věku režíruje Marek Zákostelecký. Kromě režie se ujal i scénografie, loutek a kostýmů.

Reklama

Stálice repertoáru všech operních divadel – komická opera Prodaná nevěsta – si nově našla své místo i v nabídce Divadla loutek Ostrava. Premiéra poslední loutkové novinky stávající divadelní sezóny proběhne v pátek 14. června v 17 hodin na hlavní scéně. Inscenaci režíruje Marek Zákostelecký, který navrhl scénu, loutky – maňásky a plošné loutky - a kostýmy. O hudební aranžmá a nastudování se postaral Vratislav Šrámek, důležitá je v inscenaci také choreografie Veroniky Knytlové z taneční skupiny VerTeDance.

Na známém příběhu se nic zásadního nemění – děj se odehrává na vesnické pouti, lásku Jeníka a Mařenky ohrožují jejich rodiče, do všeho se plete vykutálený Kecal a komediantům ve vsi k tomu všemu ještě uteče medvěd.

„Prodaná nevěsta v Divadle loutek je skvělá příležitost pro rodiče či učitele, kteří by rádi seznámili děti s jednou z našich nejslavnějších oper – a sami si ji užili – ale zároveň si nejsou jistí, zda už nazrál čas vzít je do velkého divadla ´mezi zlaté portály´,“ popisuje dramaturgyně Daniela Jirmanová. Inscenace je určena divákům od osmi let, horní věková hranice v tomto případě neexistuje. Prodaná nevěsta v DLO nabízí zážitek pro celou rodinu.

V inscenaci hrají Jana Zajacová, Ivo Marták, Marian Mazur, Martin Legerski,  Tomáš Rossi, Edita Bandyová, Lenka Pokorná Macharáčková, Vladimíra Philippová Krakovková, Aleš Petrič a Petr Sedláček.

Kromě páteční premiéry mohou zájemci zhlédnout představení i v následujícím týdnu ve všední dny dopoledne, nedělní reprízy se v programu objeví opět až na podzim.Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 23.08. 4:44
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

ČEDAR, spol. s r.o.
Opava
od 29 000 Kč do 31 000 Kč

Detail

KEMAX MORAVA s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu