Herecké osobnosti i žánrovou pestrost přináší divadelní předplatné Domu kultury

  • 14. června 2019,
  • 8:18

Na kvalitní divadelní program v průběhu celého roku letos opět láká Dům kultury města Ostravy, který již mnoho let jednoznačně patří k nejvýznamnější ostravské kulturní instituci, která přiváží hostující divadla. Pečlivý výběr titulů, stálé místo v hledišti a v neposlední řadě cenové zvýhodnění, jsou hlavními benefity abonmá, které lze objednat v pokladnách Domu kultury nebo přímo na webu www.dkmoas.cz.

Divadelní předplatné pro nadcházející sezónu je tradičně rozděleno na dvě skupiny, v nichž bude uvedeno dvanáct premiérových představení s důrazem na žánrovou pestrost, uměleckou kvalitu a výrazné herecké osobnosti. Kritériem výběru jsou kritiky oceňovaná představení a umělci, kteří za své výkony získali nejprestižnější herecká ocenění.

Sezonu otevře konverzační hra o nenaplněné lásce Skleněný strop, v titulní roli s Jiřím Langmajerem a Tatianou Vilhelmovou, kterou přiveze Divadlo Ungelt.

Nevšední zážitek slibuje představení oblíbené scény Studia Dva – Malý princ.  V představení, které je pastvou pro oči, uši i duši se zhostil hlavní role mladý talentovaný herec Jan Cina a nutno podotknout, že velmi zdařile.

Strastiplnou cestu na lodi Africká královna podstoupí ve stejnojmenné hře jeden z nejobsazovanějších herců Hynek Čermák společně s Lindou Rybovou. Diváky jistě potěší výpravná Balada pro banditu s živou kapelou na jevišti a s oblíbenými písněmi, které prověřil čas, v provedení Divadla A. Dvořáka, Příbram.

Připomínkou 140 let od narození génia Alberta Einsteina je komorní inscenace Divadla v Řeznické v titulní roli s vynikajícím Miroslavem Táborským. Ostravského Zdeňka Jirotku připomene geniální humoristický román Saturnin a inscenace stejného názvu v nastudování Divadla Na Jezerce.

Detektivní žánr je zastoupen hrou Misery, která je adaptací bestselleru mistra hororu Stephena Kinga. V titulní roli se představí Zlata Adamovská po boku Petra Štěpánka.

Prostor dostane i novocirkusové přestavení české špičkové akrobatické skupiny Losers a kritikou velmi oceňované představení Walls & Handbags. O tom, že dělat kvalitní zábavu není vůbec jednoduché, nás přesvědčí absolvent brněnské JAMU Marek Daniel spolu s Kristýnou Frejovou a Ladislavem Hamplem v inscenaci Jak zabít komika.

Jak a za jakou cenu vybudovala své kosmetické impérium žena, které vzešla z chudých poměrů, je inscenace Madame Rubinstein, kterou bravurně ztvárnila Dana Syslová.

Divadelní klasika je zastoupena Lakomcem Moliéra z Divadla Kalich. Tuto roli dostane komik duší i tělem Pavel Zedníček ke svému životnímu jubileu a nepotěší jistě jen jeho, ale i diváky. Své pevné místo v předplatném má poetické Radošinské naivné divadlo z Bratislavy a neutuchající invence uměleckého ředitele Stanislava Štepky. Přivezou inscenaci Čo sa sníva trpaslíkom, která tepe do kýče a nevkusu v současné televizní tvorbě.

Podrobné informace týkající se obou předplatitelských skupin, cenového rozmezí i termínech představení získáte na www.dkmoas.cz.

K objednání předplatného lze využít elektronický formulář na webových stránkách www.dkmoas.cz, případně je možno zaslat vyplněnou přihlášku poštou na adresu Domu kultury města Ostravy nebo si můžete ze 2 předplatitelských skupin vybrat přímo v pokladně DKMO. Uzávěrka přihlášek je 6. 9. 2019.Václav Neckář a Filip Rácz / recitál

22.01. 19:00 - 14.12. 9:20
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Karel je náš / vzpomínková večer na Karla Gotta

21.12. 19:00 - 14.12. 9:20
Ostrava, DK Akord, Ostrava

ANETA LANGEROVÁ & KORBEN DALLAS: TOUR 2020

25.03. 19:00 - 14.12. 9:20
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Podhorská nemocnice a.s.
Bruntál
od 50 000 Kč

Detail

ZK Design a.s.
Ostrava-město
od 86 Kč do 103 Kč

Detail

Fadil Jonuzi
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků