Promenádní koncerty ve Frýdku-Místku po celé prázdniny

  • 12. července 2019,
  • 8:16,
  • PR

Pohodová atmosféra, hudba, která láká k poslechu i tanci. V příjemném zátiší stromů si můžete užít celkem 8 prázdninových koncertů, které proběhnou v altánku v Sadech Bedřicha Smetany tradičně od 16:00 každou letní neděli.

Ne 7. 7. – Ne 25. 8. / 16.00 / Sady Bedřicha Smetany / Vstup zdarma

Park u řeky Ostravice je oblíbeným cílem letních vycházek. Příjemný stín stromů přímo zve k odpolední siestě. Nedělní Promenádní koncerty jsou už pro mnohé samozřejmou prázdninovou destinací. V parku budou letos koncerty, u kterých si návštěvníci zanotují známé melodie. Evergreenovou hvězdou letošního ročníku bude Josef Zíma. Ve Frýdku-Místku si s ním zazpíváme jeho nejúspěšnější skladby jako Blues pro tebe nebo Gina. Známé písničky třeba z filmů pro pamětníky zazní i na koncertě Slavné songy první republiky v podání Blanky Tůmové a Pavla Skalického nebo kapely Akuma, která předvede svůj původní repertoár z 60. let.

457C8992 copy s

Dechovku letos reprezentuje Malá Slovácká dechová hudba Sadovanka. V sestavě tuba, křídlovka, tenor a harmonika jezdí kapela ze Slovácka hrát po českých zemích i na Slovensko. Zkušená parta hudebníků slibuje hlavně povzbuzení dobré nálady a pohodové atmosféry třeba i díky svému charakteristickému nářečí.

Program jsme letos dramaturgicky rozšířili o folkový žánr. Věříme, že návštěvníci hudbu, u které si zavzpomínají na prázdninová sezení u táboráku, ocení. V srpnu jsou na programu folkoví Lesantennebo Michal Tučný Revival Band, ti zahrají a zazpívají písně, na kterých vyrostlo už několik generací.

Jako v minulých letech, tak i letos zazní z pódia rytmy, které lákají na pomyslný parket před altánkem místní amatérské i profesionální swingové tanečníky. Stálicí promenádních koncertů jsou dixielandoví Stanley's Dixie Street Band, kteří se ve svých vystoupeních snaží o autentický zvuk i vzhled, hrávají v buřinkách a při některých písních místo mikrofonem zesilují hlasitost zpěvu hlásnou troubu. Oblíbenou hudbu třicátých a čtyřicátých let dvacátého století v parku s houslemi, basou ale třeba i bendžem předvede i místní LAM Trio.

IMG 0375

Na Promenádní koncerty je vstup zdarma. Na místě je k dispozici drobné občerstvení, návštěvníci se mohou osvěžit čepovanými nápoji. Při nepřízni počasí se koncert odehraje v Národním domě. O dešťové variantě rozhoduje produkční akce přímo na místě.


Program

Ne 7. 7.      16.00    Akuma
Ne 14. 7.    16.00    Stanley's Dixie Street Band
Ne 21. 7.    16.00    Josef Zíma
Ne 28. 7.    16.00    Slavné songy první republiky
Ne 4. 8.      16.00    LAM Trio
Ne 11. 8.    16.00    Lesanten
Ne 18. 8.    16.00    Malá Slovácká dechová hudba Sadovanka
Ne 25. 8.    16.00    Michal Tučný Revival BandPEKÁRNA HRUŠKA, spol. s r.o. Ostrava
Ostrava
od 133 do 144 Kč/hod.

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

TDB security s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 95 do 120 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků