Výstava výtvarné skupiny 4Perspectives

  • 16. července 2019,
  • 14:58

Tito umělci se sešli zcela náhodou a nikdo vám nezaručí, že v této sestavě budou ještě někdy vystavovat. Jejich seskupení je naprosto unikátní, každý z nich pracuje jinak, ale přesto mají jednu věc společnou – do své tvorby vkládají všechno - umění je pro ně nejen způsobem seberealizace, ale i vnitřní potřebou. Katarina Kováčová se postupem let dopracovala k abstraktní malbě s prvky čínské kaligrafie. Její tvorba je zcela spontánní, až živočišná. Díla zpravidla vznikají bez předběžné přípravy a jejich výsledná realizace zcela vystihuje autorčino emoční rozpoložení. Dara Kuźmic se jako fotograf

Ženy, zachycené jejím objektivem, se mění v krásné bytosti, vyzařující vnitřní kouzlo a bezmeznou ženskou křehkost a intuici. Malíři, tvořícímu pod pseudonymem Camillo, je blízká technika australských domorodců. Jeho plátna vznikají pomalu, precizní tečkovací metodou, kdy důležitou roli při výběru témat hraje symbolika spjatá s filosofií bytí a mikrokosmem přírody. Expresivně laděná plátna Angličana, žijícího již více než dvacet let u nás, Davida Johna Lloyda v sobě skrývají neuvěřitelnou hloubku sdělení. Jejich leitmotivem se stává figura, jejíž existence jako by byla ukryta v mozaice destruktivního krajkoví. Síla Lloydova projevu tkví nejen v unikátní výtvarné technice, ale i ve specifické barevnosti jeho obrazů. Zhlédněte výstavu a udělejte si názor na díla skupiny 4Perspectives sami!

Výstava není koncipována pouze jako výtvarná záležitost, snažili jsme se i o její lidský a charitativní přesah. Proto se během vernisáže konala aukce obrazu výtvarníka Camilla a vybraná částka byla příspěvkem na invalidní vozík pro slečnu Moniku, trpící dětskou obrnou. Sbírka ve výstavním prostoru probíhá i nadále, popřípadě je možno přispět na dobrou věc i pomocí transparentního účtu 289042155/0300.

Nabízíme také možnost objednání výtvarných workshopů s Katarinou Kováčovou. Již nyní spolupracujeme s dětmi ze sociálně slabých  rodin a s handicapovanými spoluobčany. Bližší informace na čísle 724 194 286.

(11. 7. – 11. 8. 2019)

Příběh Moniky Gallasové

Dobrý den,

jmenuji se Monika Gallasová, je mi 29. let, mám dětskou mozkovou obrnu – jsem na invalidním vozíku.

Do mateřské a základní školy jsem chodila do Brna na Kociánku, kde jsem zažila krásné dětství. Po ukončení 9. třídy jsem se rozhodla jít vstříc novým příležitostem a zážitkům a Brno jsem opustila.

Má nová životní etapa začala v Ostravě-Porubě, na SŠ prof. Z. Matějčka. Na maturitu jsem se necítila tak jsem šla na můj první učební obor: Zpracovatel přírodních pletiv. Záhadný to název, ale zjednodušeně řečeno je to Košíkářství. Bylo to moc krásné studium.  Další učební obor byl: Prodavač a výrobce lahůdek.

Během celé doby studia, ať už na ZŠ nebo SŠ, jsem měla štěstí na lidi s dobrým srdcem. Díky nim se mi otevřely brány do světa a sportu.

Na střední škole jsem se začala více věnovat sportu zvaný Boccia (petanque přizpůsobený handicapovaným). S Bocciou jsem se měla možnost účastnit světových her handicapovaných Malmö Open ve Švédsku a to několikrát. Byla to pro mě veliká zkušenost a radost. Poprvé jsem se dostala tak daleko za hranice České republiky. Ale to byl jen začátek.

Díky skvělým lidem kolem sebe jsem se dostala k raftingu, se kterým jsem se měla možnost podívat do Bosny a Hercegoviny a Rakouska.Také jsem měla možnost si zkusit lyžování – monoski (lyžování přizpůsobené pro handicapované) a to je báječné.

Celý můj studentský život jsem bydlela na internátě a začala navštěvovat Integrační klub Brána. Zde se mi otevřely další možnosti a příležitosti, jak efektivně a užitečně trávit svůj volný čas. Učím se tam šít na šicím stroji a vařit. Mám ze sebe radost, když vidím, co všechno jsem dokázala a ještě dokážu.

Moje třetí a zatím poslední životní etapa začíná v Centru sociálních služeb Hrabyně. V Hrabyni se mi otevřely další příležitosti, jak si užívat života. Chodím více na kulturní akce (koncerty, různé divadelní přestavení, sportovní akce, výlety). Také zde v Hrabyni hrajeme Bocciu, ale tady jí zároveň i trénuji. Hraji také foukací šipky (šipky přizpůsobené handicapovaným).                              Mám tady na starosti knihovnu, kde mě to baví. 

Můj život byl, je a bude pestrý.

   Monika Gallasová

Zaujal Vás příběh slečny Moniky ???

Obraz „Prolínání“ od pana malíře Camillo - Kamila Štably se zde vydražil a aukční částka půjde na podporu zakoupení vozíku pro Moniku.

I když životní štěstěna není k Monice úplně přívětivá, bere osud jaký je a sama pomáhá těm, kteří jsou na tom podobně nebo hůř.

Ke svým zářijovým 30. narozenin si přeje jen nový vozík, který jí umožní žít v mezích možností.

Jestliže je ve Vašich silách a finančních možnostech přispět na nový invalidní vozík, bude se i díky Vám Monička na své narozeniny radovat.

Děkujeme J

Transparentní účet č.: 289042155/0300Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.12. 9:00 - 11.12. 23:55
Ostrava, Velký svět techniky, Dolní Vítkovice

Václav Neckář a Filip Rácz / recitál

22.01. 19:00 - 11.12. 23:55
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Malý princ / hudební rodinné představení

13.12. 19:00 - 11.12. 23:55
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 29 000 Kč do 36 000 Kč

Detail

Čtyřlístek - centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 14 010 Kč do 21 070 Kč

Detail

Vladěna Čišecká
Nový Jičín
od 14 700 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků