V Ostravě se vyvíjí světlomety pro prémiové automobilky

  • 23. dubna 2021,
  • 17:51,
  • PR

Zbystřit by měli všichni fanoušci moderní techniky. Budou totiž mít šanci podílet se na vývoji a testování světlometů pro nové modely osobních aut prémiových značek.

Společnost HELLA, světový leader v oblasti inovací, nabízí uplatnění odborníkům z regionu.

Nadnárodní společnost HELLA plánuje rozšíření ostravské pobočky, která od roku 2011 sídlí v budově Moravskoslezského inovačního centra. V současné době se v Ostravě podílí na vývoji světlometů cca 120 vývojových pracovníků v oblasti mechanického, optického a elektronického designu. V letošním roce byla také zprovozněna centrální testovací zkušebna v Ostravě Hrabové. Zkušebna bude podporovat potřeby evropských závodů koncernu HELLA. V ostravské pobočce najde uplatnění téměř sto nových specialistů, kteří dostanou možnost pracovat s nejmodernější technikou. Nejen pro absolventy tak vznikne nová příležitost být v kontaktu se špičkovými testovacími technologiemi.

Nejnověji se můžete setkat se světlomety vyvinutými a vyrobenými v HELLA například u Škody Enyaq nebo aktuálního BMW řady 5. K jejich vývoji se využívá špičková laboratorní technika a ty nejmodernější technologie. Každý rok společnost investuje desítky milionů korun do svých vývojových center v Ostravě a Mohelnici. Prozatím největší investicí, bylo vybudování již zmíněné centrální testovací zkušebny v Ostravě Hrabové.

Absolventi VŠB TU Ostrava a odborníci z mnoha technických oborů se tak mohou uplatnit na špičkovém pracovišti, kde jsou v kontaktu s nejmodernějšími přístroji a technologickými postupy. Jedním z takových absolventů je i Adam Strakoš, který v HELLA pracuje od roku 2015.

Absolvoval studium na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB TU Ostrava. „Jako bývalý optický výpočtář a hlavní optik projektu jsem následně přijal velkou osobní výzvu a začal vykonávat funkci vedoucího systémové skupiny na pobočce HELLA v Ostravě.“ Adam Strakoš se podílí především na vývoji světlometů pro automobily Mercedes-Benz. „Na Ostravské pobočce aktuálně máme ve fázi vývoje tři Mercedes-Benz projekty, spolupracujeme na přípravě vývoje světlometů ke sportovním vozům a nemalou součástí naší práce je i kooperace při vývoji nové elektrické platformy Mercedes-Benz.“

Adam Strakoš je jedním z 500 vývojářů, kteří pracují v globálním prostředí společnosti HELLA v České republice. V současné době HELLA rozšiřuje své globální vývojové týmy, a dává tak šanci stát se součástí této velké vývojářské rodiny všem, kteří se zajímají o nejnovější trendy v oblastech aplikované elektroniky, vývoje optických systémů, pokročilé konstrukce plastových dílů a dalších technických oborů.

Uplatnění zde mohou najít nejen zkušení odborníci, ale také absolventi a studenti, kteří se mohou již při studiu zapojit do trainee programu. Možná se tak někdo z nových kolegů podepíše na některém z téměř 250 patentů, které společnost HELLA každým rokem podává.

Evropské vývojové centrum HELLA přispěje k upevnění pozice Ostravy na mapě světových technologických center. Z tohoto spojení mohou do budoucna těžit ostravské technické školy, lidé i město samotné. Informace o pracovních pozicích naleznete na hella.jobs.czLP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 38 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Petr Březovják - pracoviště
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků