Pravidelné volnočasové akce v česko-polském příhraničí Vám udělají krásné léto

  • 16. června 2022,
  • 16:21,
  • PR

K mnoha možnostem trávení volného času v česko-polském pohraničí patří různé festivaly, venkovní akce, tradiční průvody a přehlídky. Za zábavou se vydáváme na různé akce do velkých měst a často zapomínáme na události, které se konají v našem nejbližším okolí a které jsou často jedinečné nejen v regionu.

Chválíš, co neznáš!

Na české straně hranice stojí za zmínku blížící se festival Štěrkovna Open Music plný dobré hudby a příjemné atmosféry. Mezi další zajímavé akce patří Festival kultury a hlučínských řemesel v Hlučíně, Strassenfest v Chuchelné, Bolaticích nebo Kravařích. Velmi oblíbené jsou také odpustky se spoustou atrakcí pro děti.

Přeskočte do Polska!

Také polská strana pohraničí nabízí mnoho zajímavých akcí. Mezi události obřadního roku patří například svatomartinské oslavy v Krzanowicích, mikulášské oslavy nebo rozsvícení vánočního stromu. V posledních letech jsou stále oblíbenější také jarmarky, jedním z největších je hraniční jarmark v Chałupkách. Zajímavou tradicí je také takzvané „kłapanie“, které se koná o Velikonocích ve vesnici Borucin. Na Velikonoční pondělí se vyplatí zajít na tradiční Velikonoční jízdu v Sudole, Bieńkowicích, v obci Petrowice Wielkie a Zawada Książęca. V Krzanowicích se o posledním masopustním víkendu koná tradiční Pochovávání basy, které symbolizuje konec masopustu a blížící se postní dobu. 

Jednou z nejzajímavějších akcí je také Středověký festival, který se letos uskuteční v Racibórzi od 17. do 19. června. V říjnu se vyplatí navštívit cestovatelský festival WIATRAKI, díky kterému se Racibórz na několik dní stává skutečnou mekkou cestovatelů.FUS a HARAZIM s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Skarot CZ s.r.o. ČS Shell 8084, Novinářská 533
Ostrava
od 18 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků