Navštivte překrásné kostely a poutní místa v polsko-českém pohraničí

  • 28. července 2022,
  • 14:34,
  • PR

Jednou z dominant polsko-českého pohraničí jsou cihlové kostely, které se nacházejí v mnoha pohraničních obcích v Polsku i Česku. Vedle církevních staveb postavených v novogotickém slohu se zde setkáte s mnoha dalšími zajímavými kostely, například dřevěnými.

Poutní místo

Kostel svatého Kříže v Pietrowicích Wielkých na cestě do Gródczanek je bezpochyby jednou z nejzajímavějších sakrálních staveb na Stezce dřevěné architektury. Kostel je v regionu jedinečný, pochází z druhé poloviny 17. století a je jedním z nejoblíbenějších poutních míst v oblasti.

Krzanowice a Borucin

V samotných Krzanowicích, které dříve patřily do olomoucké diecéze, se nachází kostel sv. Václava. Současný kostel byl postaven v novobarokním slohu. Navrhl ho Josef Seyfried z Kravař.

Novogotický kostel svatého Augustina v Borucině částečně financoval hrabě von Lichnovsky. Kostel prošel kompletní rekonstrukcí a v současnosti patří k nejzajímavějším církevním stavbám v oblasti.

Sudice a Hněvošice

Dominantou obce Sudice je monumentální novogotický kostel sv. Jana Křtitele. Interiér zdobí malby Jana Bochenka a samotný kostel, stejně jako mnoho dalších kostelů v okolí, navrhl Jan Seyfried z Kravař.

Velmi zajímavým kostelem na české straně hranice je kostel svatého Petra a Pavla v Hněvošicích. Dřevěný kostel, postavený na kopci, během války těžce utrpěl, ale byl obnoven a dodnes slouží obyvatelům obce jako místo konání bohoslužeb.Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

EKOMVO s.r.o. - Orlová
Orlová
od 29 000 Kč/měsíc

Detail

GADO, s.r.o. - pracoviště Lidl Kravaře
Kravaře
od 107 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků