Stezkou Silesianky aneb vyhlídkové věže a plošiny v česko-polském pohraničí

  • 29. července 2022,
  • 11:44,
  • PR

Možnost podívat se na česko-polské pohraničí z trochu jiné perspektivy nabízejí mimo jiné vyhlídkové věže a plošiny, které tvoří Stezku věží a vyhlídkových míst Euroregionu Silesia.

Od věže k věži

Holka Polka vybrala několik vyhlídkových míst, která nabízejí pohled na velmi rozmanitou krajinu na polské i české straně hranice. Vzdálenosti mezi jednotlivými rozhlednami jsou tentokrát značné, proto doporučujeme použít auto a také řešení pro připevnění kol k autu.

Polsko z ptačí perspektivy

Meandry řeky Odry jsou jednou z největších přírodních zajímavostí příhraniční oblasti. Meandrující řeka vytváří obzvlášť malebný obraz na podzim, kdy jsou okolní stromy krásně zbarvené. Meandry lze obdivovat z vyhlídkové věže v Zabełkowě.

Další zastávkou je Pogrzebień v obci Kornowac. Přestože věž není příliš vysoká, nabízí nejlepší výhled na Moravskou bránu, údolí Odry a okolní pohoří.

Průmyslové panorama

Rozhledna Ostrava-Hošťálkovice nabízí trochu jiný pohled. Je to nejnižší rozhledna, kterou Holka Polka navštívila. Samotná věž se nachází na kopci a můžete z ní obdivovat industriální panorama Ostravy.Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Charita Frýdek - Místek, pracoviště v terénu
Frýdek-Místek
od 22 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 23 000 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků